Enerji Sistemleri Mühendisliği İş İmkanları

Enerji sistemleri Mühendisliği bölümünün puan türü MF-4'tür. MF-4 puan türünü elde edebilmek için adayların YGS'den sonra LYS-1 ve LYS-2 sınavlarına da girmesi gerekir. Bölümün eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim esnasında öğrencilere staj yaptırılmaktadır.

Mezunlar çalıştıkları yerlerde enerji üretimi, dağıtımı vb. konularda görev alırlar. Enerji sistemleri Mühendisi unvanı ile anılırlar. Gerek kamu sektöründe gerekse de özel sektörde çalışabilirler. Enerji sistemleri mühendisliği gelecekte de ihtiyaç duyulacak elemanlar, mühendisler yetiştirmektedir.

İşe yeni başlayan bir enerji sistemleri mühendisliği ortalama 3000 lira kadar maaş almaktadır. Özel sektörde çalışanların ne kadar maaş alacakları, çalıştıkları yerle yaptıkları sözleşmeye bağlı olarak değişebilir.
Enerji sistemleri Mühendisliği bölümünü bitirenlerin öğretmen olma şansı da vardır. Pedagojik formasyon alıp KPSS öğretmenlik oturumlarında başarılı olanlar liselerde öğretmenlik yapabilmektedir.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger