En İyi Öğretmenlik Bölümü

Sevgili üniversite adayları; hedefi öğretmen olmak olanlar için öğretmenlik bölümlerini farklı yönleri ile aldığımız bir yazı hazırladık. İlle de falan bölüm olsun diye tutturmadıysanız, şu öğretmenlik bölümleri işinize yarayabilir.

Bir öğretmen olarak gözlemlediğim kadarıyla en iyi öğretmenlik bölümleri veya en iyi öğretmenlik branşları şunlar: Tamamen benim kişisel görüşlerimdir.

EN İYİ ÖĞRETMENLİK BÖLÜMLERİ - EN İYİ ÖĞRETMENLİK BRANŞLARI

1 - Rehber Öğretmen (PDR)
Gerek maaşları, gerekse de okuldaki imkanları açısından en iyi öğretmenlik bölümlerinin başında rehber öğretmenliği geliyor. Rehber öğretmenliğinin en güzel yanı ise diğer bölümlere oranla daha kolay şekilde atanmak. Diğer güzel yanı, maaşının sabit ve yüksek olmasıdır. Rehber öğretmenler dışındaki öğretmenlerde taban maaş vardır ancak onun üstünde maaş almak için ek derse girmek gerekir. Her öğretmenin de ek ders alma imkanı yoktur. Bu nedenle aynı okulda çalışan iki öğretmen arasında maaş farkı olabilir. Fakat rehber öğretmenlerin öyle bir sorunu yoktur. Hem taban maaşlarını alırlar hem de haftada sabit olmak üzere 18 ek ders alırlar. Yani bir müdür yardımcısı kadar maaş alırlar. Ayrıca okulda kendisine oda tahsis edilen tek öğretmenlik branşı da rehber öğretmenliktir.

2 - Beden Eğitimi Öğretmenliği
Öğrencilerin en çok özendiği öğretmenler, beden eğitimi öğretmenleridir. Hem onların eşofman giymeleri, takım elbise, kravat derdinden uzak olmaları, hem de sporla uğraşıyor olmaları, öğrencileri cezbeden sebepler arasındadır. Ayrıca sınıfa kitlenip de ders anlatma zorunluluğunun olmaması, zamanının çoğunu dışarda geçirmesi de olumlu yanlarından birisidir. Ayrıca birçok bölümle karşılaştırıldığında, KPSS atama puanları çok yüksek değildir.

3 - Müzik Öğretmenliği
Şahsen benim en hoşlandığım öğretmenlik bölümlerinden birisidir. Hem KPSS puanları çok düşüktür; yani mezunlar kolayca atanır hem de zevkli geçen dersleri vardır.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger