Endüstri ve Sistem Mühendisliği İş İmkanları ve Maaşları

Sizler için Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümü ile ilgili faydalı bilgileri derledik. Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümü puan türü MF-4 olan bir lisans programıdır. Ülkemizde bulunduğu üniversitelerin geneli özel üniversitelerdir. Bölümden mezun olanlar Endüstri ve Sistem Mühendisi unvanı ile anılırlar.

Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümünü bitirenler üretim ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde planlama, operasyonel planlama, AR-GE, otomasyon-kontrol ve mekatronik, lojistik, bilgi süreçleri tasarımı, fabrika tasarımı, savunma sanayinde tasarım, proje yöneticiliği, Tedarik Zinciri Yönetimi, ERP-SAP danışmanlığı vb. sektörlerde çalışmaları mümkündür.

Dileyenler, ALES gibi akademik sınavlarda başarı göstererek üniversitelerde öğretim görevlisi olabilirler. Ayrıca yine KPSS puanı ile memur olma yolları da açıktır.

Maaşları mühendis unvanına göre verilmektedir. Günümüzde devlet kurumlarında çalışan mühendislere verilen maaş ortalama 3000 liradır. Bu devlet kurumları için geçerlidir. Özel sektöre bağlı işletmelerde veya üretim merkezlerinde çalışanların maaşı birbirinden farklı olmaktadır.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger