Çorap ve Moda Tasarımı Bölümü Ne İş Yapar?

Çorap ve Moda Tasarımı bölümü Türkiye’de mezunlarını yeni yeni vermekte olan bir bölümdür. Aslında çorap ve tasarımı alanında bu bölüm ilk defa ülkemizde açılmıştır. Çorap tasarımı amatör yani bu işin eğitimini almamış kişiler tarafından yapılırken, çorap ve moda tasarımı bölümü ile beraber eğitimli kişiler tarafından yapılmaya başlanmıştır. Zaten bu programın temel amacı da bu iş alanında çalışabilecek eğitimli elemanlar yetiştirmektir.

Çorap ve Moda Tasarımı Hakkında Genel Bilgi
Bu bölüme meslek lisesi çıkışlılar sınavsız geçiş hakkı ile geçebildiği gibi, diğer bölüm mezunları da girebilmektedir. Sınavsız geçiş hakkı bulunmayanlar sadece YGS sınavına girerek bu bölümü tercih edebilirler. Diğer bölüm mezunları YGS ile atanmak istediklerinde YGS-5 puan türü ile tercih yapmaktadırlar.

Çorap ve Moda Tasarımı Bölümü İş Olanakları

   ‘’çorap ve moda tasarımı bölümü mezunları ne iş yapar, çorap ve moda tasarımı bölümü iş imkanları, iş alanları, iş olanakları nelerdir’’

Bahsettiğimiz gibi bu bölüm mezunlarını yeni vermiştir. Bu nedenledir ki mezunlar herhangi bir yerde işe başlama konusunda zorluk çekmemiştir. Öyle ki araştırdığımız üniversitelerin ilgili programında öğretim yapanlar, bölüm öğrencilerinin henüz eğitimi devam ederken hepsinin farklı yerlerle anlaştığını ve mezun olur olmaz da işe başladıklarını ifade etmişlerdir.


   Bölümden mezun olanlar her türlü çorap üretim fabrikalarında çalışabilmektedirler. Buralarda çorap üretiminde etkin rol alıp, çorap tasarımı da yapmaktadırlar.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger