Elektrikli Cihaz Teknolojisi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar

Elektrikli Cihaz Teknolojisi bölümü iş olanakları ile ilgili güncel bilgileri bu çalışmamızdan öğrenebilirsiniz. Üniversite tercihlerini yapmak için bölüm soruşturanlar için hazırladığımız bu çalışmada elektrikli cihaz teknolojisi bölümü hakkında bilgi, iş imkanları, iş alanları, çalışma alanları, maaşları ve DGS geçiş bölümleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Elektrikli Cihaz Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi
Bu bölümün okutulduğu üniversitelerde öğrenci alımı YGS-1 puan türü ile yapılmaktadır. Bölüm birkaç üniversitede okutulmaktadır. Bölümden mezun olan öğrenciler DGS sınavına girerek elektrik-elektronik mühendisliği veya elektrik-elektronik öğretmenliği bölümlerinden birine dikey geçiş yapabilirler.

Elektrikli Cihaz Teknolojisi Bölümü İş Olanakları
‘’mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, ne kadar maaş alır, KPSS atamaları nasıldır’’
Mezunların çalışma alanları genellikle elektrikli cihazlar üreten firmalar olmaktadır. Bölümü başarı ile bitirmiş olanlar tekniker unvanı alır ve bu tür büyük firmalarda üretim bölümünde veya AR-GE bölümlerinde çalışabilirler.

Elektrikli Cihaz Teknolojisi Bölümü Maaşları

Bu bölümden mezun olmuş öğrenciler Teknikeri unvanı ile göreve başlarlar. Bir devlet kurumuna atandıklarında ise tekniker sıfatı ile maaş alırlar. Tekniker maaşları ise şu an için 1900-2000 TL civarındadır.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger