Optisyenlik Bölümü Mezunları Ne İş Yapar

Optisyenlik ön lisans bölümü, kazanç sağlayan en iyi bölümlerden bir tanesi sayılmaktadır. Bu yazımızda iki yıllık optisyenlik bölümü ile ilgili bilgileri derledik. Optisyenlik nedir, optisyenlik bölümü hakkında bilgi, optisyenlik bölümü iş olanakları, çalışma alanları, iş imkanları, maaşları vb. konularda bilgiler edinebilirsiniz.

2 Yıllık Optisyenlik Hakkında Bilgi
YGS-1 puan türü ile alım yapan 2 yıllık sağlık bölümlerinden bir tanesi de optisyenlik bölümüdür. Maddi açıdan kazançlı mesleklerden biri olduğu için, üniversite adayları tarafından sıkça tercih edilmektedir. Eğitim süresi iki yıldır. Bölümden başarı ile mezun olanlar optisyen unvanı alırlar.

Optisyenlik Bölümü İş İmkanları
Bölüm mezunlarının çok az bir kısmı KPSS ile çeşitli memurluklara atnmaktadır. Geriye kalanlar ise alanı ile ilgili iş yeri kurmakta yani kendi iş alanını kendisi olmakta ve işinin patronu olmaktadır. Optisyenler, göz doktorlarının hastaları için yazdığı reçeteyi inceleyerek hastaya uygun gözlüğün yapımı ile ilgilenirler. Kısacası bu kişiler gözlükçülük yaparlar. Özellikle hastanelerin olduğu bölgelerde gördüğünüz gözlük dükkanlarının işletmecileri optisyenler olmaktadır.

Optisyenlik Bölümü Maaşları, Optisyen Maaşları
Optisyen maaşları aynı değildir. Çalışılan bölgeye göre aylık kazançta belirgin farklılıklar olabilmektedir. Bu yüzden optisyen maaşları hakkında kesin bir bilgi vermek yanlış olur.

DGS Bölümleri

Optisyenlik bölümünden mezun olanlar 4 yıllık Fizik bölümüne dikey geçiş yapabilirler. Tabi bunun için DGS sınavına girmeleri ve geçiş yapabilmek için yeterli puanı almalıdırlar.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger