Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü İş Olanakları

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü  iş imkanları, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.


Moda ve Tekstil Tasarımı İş İmkanları Hakkında Bilgi Moda ve Tekstil Tasarımı İş Olanakları Hakkında Bilgi
Moda Tasarımı Uzmanlık Alanı mezunları, kendi markalarını yaratarak kurumsallaşabilecekleri gibi, hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün tasarım ve ürün geliştirme departmanlarında tasarımcı olarak çalışabilir ya da firmalara dışarıdan tasarım ve danışmanlık hizmeti verebilirler. Koleksiyon hazırlamanın dışında, ürün yönetimi, tasarım yönetimi, moda danışmanlığı ve trend araştırması ve öngörüsü uzmanlaşabilecekleri alanlardır. Moda İsletmeciliği Uzmanlık Alanı mezunları ise yönetim ve işletmenin yanı sıra, pazarlama yönetimi, marka yönetimi, halkla ilişkiler, satın alma, finans, mağazacılık ve iletişim konularında sektörde yer bulabilirler.
Bölümden mezun olan öğrencilerimiz sektörün önde gelen saygın kurumlarında, gerek ulusal gerekse uluslararası platformlarda moda tasarımcılığı, marka ve mağaza yöneticiliği, müşteri temsilciliği, marka stratejistliği, moda editörlüğü gibi alanlarda çalışmaktadır. 

Moda ve Tekstil Tasarımı İş Olanakları
Bölümün kamuda çalışma alanı bulunmamaktadır. Ancak bu alan dışında bir görev yapmak isteyenler KPSS lisans oturumunda yeterli puanı almak şartıyla memur statüsünde de görev alabilmektedir.


Moda ve Tekstil Tasarımı iş bulma imkanı, Moda ve Tekstil Tasarımı iş olanakları hakkında bilgi, Moda ve Tekstil Tasarımı mezunları ne iş yapar, Moda ve Tekstil Tasarımı mezunları nerelerde çalışır, Moda ve Tekstil Tasarımı mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Aslında bölüm mezunları özel sektörde çalıştığı için maaş bilgisi vermek pek mantıklı olmaz. Bu nedenle sadece kamuda memur olabilecekler için kısaca bilgi verelim.Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Moda ve Tekstil Tasarımı mezunları ne kadar maaş alır, Moda ve Tekstil Tasarımı maaşı ne kadar, Moda ve Tekstil Tasarımı kazançları

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, Türk Tekstil ve Moda Endüstrisi’nin uluslararası ölçekte gereksinim duyduğu insan profilini yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda tasarım fikrinden, pazar ve trend araştırmasına, yaratıcı ürün çözümlemelerine, çağdaş kalıp ve dikim tekniklerine ve sunum biçimlerine uzanan tasarım sürecini gerçekleştiren moda tasarımcıları; bu fikir ve ürünleri, doğru kimlik ve markalarla uygun tüketici ve pazarlarla buluşturan, pazarlama ve yönetim stratejilerini geliştiren, aynı zamanda bu sürecin finans, dağıtım, pazarlama, satış ve iletişim aşamalarını yürüten moda işletmecilerini sektöre kazandırmayı amaçlar.
Moda Tasarımı ve Moda İşletmeciliği  uzmanlık alanlarına vurgu yapan Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, öğrencilere ilk iki yıl aynı çatı altında bir moda projesi gerçekleştirmeye yönelik teknik, kültürel ve yaratıcı donanımı kazandırarak, üçüncü yıldan itibaren moda tasarımı ve moda işletmeciliği alanlarında uzmanlaşan bir eğitim yapısını uygular.
Bölüm içerisindeki Moda Tasarımı ve Moda İşletmeciliği opsiyonların yanısıra, seçmeli dersler ile sunulan uzmanlaşma imkânı ile öğrenciler, yeteneklerine ve gelecek hedeflerine yönelik uygun bir program takip edebilirler. Fakülte içerisinde verilen disiplinlerarası eğitim, yerli ve yabancı öğretim elemanlarının yarattığı kültürlerarası iletişim ortamı, stüdyolar ve atölyeler ile sağlanan zengin içerikli uygulama imkânları, bölüm öğrencilerinin farklı bir kimlik kazanması yönünde etkili olmaktadır.  Dört yıllık eğitim sürecinde,  teknik ve teorik bilgi donanımının yanısıra, öğrencilere kazandırılmaya çalışan bu kimlik, onların geleceklerinin en büyük garantisidir. 

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger