Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü İş Olanakları

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü  iş imkanları, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.


Moleküler Biyoloji ve Genetik İş İmkanları Hakkında Bilgi Moleküler Biyoloji ve Genetik İş Olanakları Hakkında Bilgi
Moleküler biyoloji ve genetik programını bitirenlere “Biyolog” ünvanı verilmektedir. Moleküler biyologlar hastanelerde, sağlık koruma enstitülerinde, ıslah merkezlerinde, ilaç endüstrisinde görev alırlar ve laboratuvarlarda özellikle hücrelerin incelenmesi, genetik yapısının özümlenmesi ve iyileştirilmesi konusunda çalışmalar yaparlar.

Moleküler biyologlar üniversitelerin, fen, tıp, ziraat, eczacılık ve veterinerlik fakültelerinde akademisyen olabilirler, TÜBİTAK gibi resmi kurumlarda ve ilaç endüstrisinde araştırmacı, çeşitli sağlık kuruluşlarının laboratuvarlarında yönetici olarak görev alabilirler. Bu bölümün esas amacı, uluslararası düzeyde bilim adamı yetiştirmek olup öğrencilerini bu amacı gerçekleştirecek bireyler olarak yetiştirmeye çalışmaktadır.

Hastane ve laboratuvarların genetik tanı bölümlerinde, biyoteknolojik üretim ve arıtma yapılan her tür endüstriyel kuruluşta, medikal şirketlerde, bu konularda çalışan şirketlerin yeni cihazlarının tanıtılması ve eğitiminin verilmesi gibi konularda çalışma olanağı var.

Moleküler Biyoloji ve Genetik İş Olanakları
Genellikle akademik alanda ilerleyen MBG mezunları, ülkenin en önde gelen üniversitelerinde veya araştırma kurumlarında akademik çalışmalarını sürdürürler. Bunun haricinde mezunların hatırı sayılır bir kısmı dünyanın çeşitli üniversitelerinde master veya doktora yaparlar ve büyük bir kısmı ülkeye geri dönerek üniversitelerde hocalık yaparlar.

Henüz devlette direk bir istihdam alanı eser miktarda olmasına rağmen eğer çalışanlar çeşitli şekillerde bilgi ve ilgi alanlarını genişletirlerse, hem devletin hem de özel sektörün istihdam edebileceği seçkin bir birey olurlar. Bu niteliklere sahip mezunlar Ar-Ge'si kuvvetli bir şirkette görev alabilir veya kendi start-up şirketlerini kurabilirler.

Üniversitelerde akademisyen olarak çalışma, ar-ge merkezleri, hastanelerin genetik labaratuvarları, özel genetik tanı lab.ları, adli tıp, tarım sektörü, hayvancılık sektörü, ilaç sektörü, fabrikalarda iş imkanları bulunmaktadır.

Moleküler Biyoloji ve Genetik iş bulma imkanı, Moleküler Biyoloji ve Genetik iş olanakları hakkında bilgi, Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunları ne iş yapar, Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunları nerelerde çalışır, Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunları ne kadar maaş alır, Moleküler Biyoloji ve Genetik maaşı ne kadar, Moleküler Biyoloji ve Genetik kazançları

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Biyoloji yaşayan organizmanın yapılarını, işlevlerini ve aralarındaki ilişkileri inceleyen bilim dalıdır. Moleküllere indirgendiği zaman moleküler biyoloji ortaya çıkmaktadır. Matematik, fizik, kimya, biyoloji, laboratuvar, biyolojinin prensipleri, laboratuvar teknikleri ve bilimsel metotlar gibi konularda eğitim verirler.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger