Muhasebe Bölümü İş Olanakları

Muhasebe Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Muhasebe Bölümü  iş imkanları, Muhasebe Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Muhasebe Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Muhasebe Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.


Muhasebe İş İmkanları Hakkında Bilgi Muhasebe İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunları tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarının muhasebe departmanlarında muhasebeci, mali müşavir, maliyet muhasebecisi, denetçi adayı olarak çalışabilecekleri gibi (ki asıl amaçlanan budur), üniversitelerin İ.İ.B.F. öğrencilerinin girebileceği tüm kamu ve özel sektör sınavlarına katılma hakkına sahip olacağından istihdam yelpazesi oldukça geniş olacaktır

4 Yıllık Muhasebe Bölümü İş Olanakları
Bu programdan mezun olan öğrenciler, işletmelerde muhasebe ve finans alanlarında yönetici ve yönetici yardımcısı unvanlarıyla istihdam edilebileceklerdir. Yöneticilik aşamasına gelinceye kadar, öğrencilerimizin işletmelerde muhasebe kayıtları tutabilecek elemanlar olarak çalışmaları mümkün olabileceği gibi; çok sayıdaki Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik İşletmelerinde rahatlıkla istihdam edilebilmeleri mümkündür. Öğrencilerin, Avrupa Birliği - Erasmus Programı çerçevesinde, Anlaşmalı Üniversitelerle Değişim Programlarından yararlanabilme imkanları da olacaktır. Eğitim dili “Türkçe” olan bölümde; lisans eğitimi süresince 4 yıla yayılmış İngilizce ve mesleki İngilizce destekli eğitimlere devam edilecektir.

Muhasebe iş bulma imkanı, Muhasebe iş olanakları hakkında bilgi, Muhasebe mezunları ne iş yapar, Muhasebe mezunları nerelerde çalışır, Muhasebe mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Muhasebe Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Muhasebe mezunları ne kadar maaş alır, Muhasebe maaşı ne kadar, Muhasebe kazançları

Muhasebe Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
4 Yıllık Muhasebe bölümü Dumlupınar Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve Girne Amerikan Üniversitesinde okutulmaktadır. Tüm bu üniversiteler YGS-6 puan türü ile öğrenci alımı yapmaktadır. İşletmelerde meydana gelen finansal olayların ilgililere güvenilir ve doğru bilgiler ile aktarılması ve kamuyu aydınlatma fonksiyonunun yerine getirilmesine duyulan ihtiyaç, muhasebeye verilen önemi artırmaktadır. Ancak ülkemizde muhasebe eğitimi, fakülte seviyesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinde yer alan bölümlerde sadece teorik temelli ve uygulamadan (özellikle kanunlar ve ilgili mevzuatlar açısından) uzak, meslek yüksek okulu seviyesinde ise iki yıllık muhasebe programları içerisinde, başlangıç düzeydeki uygulamaya dönük, teoriden uzak olarak verilmektedir. Oysa sektörün sadece basit defter tutma bilgisine sahip elemanlardan ziyade belli alanlarda ihtisas sahibi, analitik düşünebilen, muhasebenin temel bir işletme fonksiyonu olduğunun farkında elemanlara ihtiyacı vardır.

Muhasebe Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Muhasebe Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Muhasebe Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

2 yorum

sen 16 yıl okul oku 3yıl staj yap bin bir zorlu sınavlara gir hafızanda bınlerce muhasebe kodu tut aldıgın maas 2.500 boyle işe tukureyım ben annem bile doktorluk mu okuyon 8 sene dedı muhasebeden uzak durun

muhasebe okuyanin beyni yok...

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger