Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü İş Olanakları

Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü  iş imkanları, Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.


Muhasebe ve Finans Yönetimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Muhasebe ve Finans Yönetimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bu alan mezunları, çalıştıkları kurumlarda, hesap işlerini yürütme, yorumlama, kayıtları tutma, kontrol etme ve mali kaynakları verimli şekilde kullanma konularında faaliyet gösterirler. Mezunlar, kamu ve özel sektöre ait ticari kuruluşlarda, muhasebe bürolarında, işletmelerin muhasebe bölümlerinde, maliye ve vergi dairelerinde, finans kuruluşlarında görev alabilirler. Çalıştıkları kurumun gelir ve giderlerinin kayıtlarının tutulması, vergileri ve diğer ödemelerle ilgili işlemlerin yasalara uygun biçimde yürütülmesinden sorumludurlar. Kendilerine ait muhasebe veya mali müşavirlik bürosu da açabilirler. Muhasebe mevzuatını iyi bilmek ve bilgisayar kullanmak iş bulma olanağını ve başarıyı artırır.

Muhasebe ve Finans Yönetimi İş Olanakları
Program mezunları, kamu kuruluşları ve özel sektör kuruluşlarında, üst düzey mali yönetimde, mali ve finans bölümlerinde; muhasebe ve finansman genel koordinatörü, daire başkanı, maliyet muhasebesinden sorumlu yönetici, muhasebe uzmanı, finansal raporlama uzmanı, bütçe ve mali planlama uzmanı, iç denetçi, bağımsız denetçi, vergi danışmanı, mali analist, portföy yöneticisi, teftiş kurulu üyesi, hesap uzmanı, gelirler kontrolörü, vergi denetim elemanı olarak çalışabileceklerdir.

Ayrıca bölüm mezunları tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarının muhasebe bölümlerinde muhasebeci, mali müşavir, maliyet muhasebecisi, denetçi adayı olarak çalışabilecekleri gibi (ki asıl amaçlanan budur), üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin girebileceği tüm kamu ve özel sektör sınavlarına katılma hakkına sahip olacağından istihdam yelpazesi oldukça geniş olacaktır.
Üniversitelerimizde yoğunlukla teorik temelli eğitim verilmesi, söz konusu kuruluşların istihdam ettikleri personeli tekrar uygulamaya dönük eğitime tabi tutmalarına neden olmaktadır. Bu durum kuruluşlar için zaman ve maliyete neden olurken, ülke kaynaklarının da israfına yol açmaktadır. Programdan mezun olacak öğrenciler eğitim sonrası eğitime tabi tutulma sıkıntısı yaşamadan veya minimum düzeyde eğitime tabi tutularak, gerek bağımsız olarak, gerek tüm sektörlerin muhasebe departmanlarında muhasebeci, mali müşavir, maliyet muhasebecisi, denetçi adayı, iç denetçi, bütçe ve planlamacı, finansmancı ve mali analist olarak çalışabilecektir.

Muhasebe ve Finans Yönetimi iş bulma imkanı, Muhasebe ve Finans Yönetimi iş olanakları hakkında bilgi, Muhasebe ve Finans Yönetimi mezunları ne iş yapar, Muhasebe ve Finans Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Muhasebe ve Finans Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Muhasebe ve Finans Yönetimi mezunları ne kadar maaş alır, Muhasebe ve Finans Yönetimi maaşı ne kadar, Muhasebe ve Finans Yönetimi kazançları

Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bu bölümler, muhasebe alanında bilgi sistemleri geliştirilmesi maliyet muhasebesi ve iş hayatında sıklıkla kullanılan muhasebe yazılımları konularında uzman ve yöneticiler yetiştirir. Ayrıca, kamu kurumları ve özel sektör işletmelerinde görev yapacak muhasebe ve  finans konularında yeterli mesleki  ehliyete sahip,  lisan  bilen,  uygulama  deneyimi  kazandırılmış uzman kişileri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümünün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

1 yorum:

KAMUDA NASIL IS BULUCAZ NEREYE BASBURUCAZ HANGI POZISYONDA CALISICAZ

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger