Mütercim Tercümanlık Bölümü İş Olanakları

Mütercim Tercümanlık Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Mütercim Tercümanlık Bölümü  iş imkanları, Mütercim Tercümanlık Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Mütercim Tercümanlık Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Mütercim Tercümanlık Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Mütercim Tercümanlık İş İmkanları Hakkında Bilgi Mütercim Tercümanlık İş Olanakları Hakkında Bilgi
Uygulamalı İngilizce ve çevirmenlikten mezun olanların İş imkanları oldukça çok diyebilirim. Bankalarda hastanelerde Çeviri bürolarında ve bunu gibi bir çok yerde çalışabilirler .. 4 yıllığa tamamlamak istiyorlarsa; İngiliz dili ve edebiyattı, Amerikan dili ve edebiyattı Mütercimlik-tercümanlık bölümlerine tamamlayabilirler.


Mütercim-Tercümanlık İş Olanakları
Mütercim-Tercümanlık Bölümü, eğitimine başladığı yıldan itibaren öğrencilerin yabancı dil ve yabancı kültür bilgisini en üst düzeye çıkarmayı hedeflemektedir. Sözlü ve yazılı çeviri uygulamaları ve kuram tartışmalarının yanı sıra dilbilim, hukuk, ekonomi gibi alanlarda öğrencilerin karşılaşabileceği disiplinlerde de art alan bilgilerini ve çevirilerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Ders Programı, eğitim koşullarını üst düzeye çıkarabilmek için Bologna süreci kapsamında değişikliğe uğrayabilmektedir. Mütercim- Tercümanlık Bölümü mezunları için çeşitli kamu kuruluşlarında (TRT, Dışişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı vb.), yayınevleri, dergiler, gazeteler, film stüdyoları ve uluslararası kuruluşlarda iş olanakları bulunmaktadır. Ayrıca sözlü çeviri alanında eğitimlerini tamamlayan mezunların tıp, otomotiv, hukuk çevirisi, gibi alanlarda uzmanlaşmaları durumunda sektörde konferans çevirmeni olarak çalışabilirler. Bölüm mezunları kariyerlerini akademik alanda (Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde) sürdürerek alandaki bilimsel çalışmalarını üniversite çatısı altında sürdürebilirler. Pedagoji sertifikası alanlar öğretmenlik yapabilirler. Mütercimler özel büro açarak kendi çalışma alanlarını yaratabilirler.

Mütercim Tercümanlık iş bulma imkanı, Mütercim Tercümanlık iş olanakları hakkında bilgi, Mütercim Tercümanlık mezunları ne iş yapar, Mütercim Tercümanlık mezunları nerelerde çalışır, Mütercim Tercümanlık mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Mütercim Tercümanlık Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Mütercim Tercümanlık mezunları ne kadar maaş alır, Mütercim Tercümanlık maaşı ne kadar, Mütercim Tercümanlık kazançları

Mütercim Tercümanlık Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
İngilizce Mütercim-Tercümanlık Anabilim Dalı kapsamında dersler Türkçe ve İngilizce dil çiftlerinde yürütülmektedir. İleri düzeyde ingilizce bilgisi ön koşul olarak sunulmaktadır.
İngilizce Mütercim-Tercümanlık Anabilim Dalı öğrencilerinin ÖSYM tarafından uygulanan sınava İngilizce dilinden girmeleri zorunludur. Üniversite tarafından uygulanan İngilizce yeterlilik sınavında başarılı olan öğrenciler doğrudan birinci sınıfa alınırlar. Başarılı olamayan öğrencilere bir yıl süreli zorunlu Almanca Hazırlık Programı uygulanır. 4 yıllık lisans eğitimi süresince, sözlü ve yazılı çeviri becerilerini geliştirmek üzere eğitim verilmektedir. Öğrencilerin, 3. yılın sonunda uygulanan sınav ile başarı durumuna göre sözlü ve yazılı çeviri alanlarından birisinde uzmanlaşmaları amaçlanmaktadır.

Mütercim Tercümanlık Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Mütercim Tercümanlık Bölümünün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Mütercim Tercümanlık Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger