Odyoloji Bölümü İş Olanakları

Odyoloji Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Odyoloji Bölümü  iş imkanları, Odyoloji Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Odyoloji Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Odyoloji Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Odyoloji İş İmkanları Hakkında Bilgi Odyoloji İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bu meslek elemanları, işitme bozuklukları ile uğraşır. Günümüzde, rehabilitasyon merkezlerinde yoğunluklu olarak çalışmaktadırlar. Yine hastanelerde, bölümleri ile ilgili birimde çalışırlar ve KBB uzmanı ile işbirliği içinde işlerini yürütürler. Meslek elemanları, yeni doğmuş bebeklerde ve ayrıca sonradan ortaya çıkmış işitme bozukluğu ile ilgili rahatsızlıkların teşhisinde, tedavisinde ve takibinde önemli rol oynamaktadır. Üniversite sınavına giren adayların bu bölümü tercih etme oranı fazladır. Bunun sebebi ise odyolog maaşı ve bölümün popülerliğidir. Bu bölümü tercih edenler, öyle görülüyor ki, uzun yıllar boyunca atanamama veya iş bulamama sıkıntısı yaşamayacaklardır. Bölümü tercih etmek isteynlere şimdiden başarılar diler istedikleri sonuca ulaşmalarını temenni ederiz.


Odyoloji Bölümü İş Olanakları
Bölüm mezunlarının kamuda görev alması için KPSS gibi bir süreçten geçmesi, yani atanmak için yeterli puanı alması gerekir. Odyoloji bölümü iş olanakları hastaneler, çeşitli okullar, okul öncesi eğitim kurumları ve işitme engelliler okulu olarak özetlenebilir.

Odyoloji iş bulma imkanı, Odyoloji iş olanakları hakkında bilgi, Odyoloji mezunları ne iş yapar, Odyoloji mezunları nerelerde çalışır, Odyoloji mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Odyoloji Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
 Odyologlar ne kadar maaş alır? Odyolog maaşları 2014 yılında, ortalama 4500 lira civarında olmaktadır. Göreve yeni başlamış odyologlar daha düşük ücretlerle çalışırken, tecrübeli olanlar daha yüksek ücretlerle iş bulabilme olanağına sahiptir.

Odyoloji mezunları ne kadar maaş alır, Odyoloji maaşı ne kadar, Odyoloji kazançları

Odyoloji Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Yeni sayılacak bir bölüm olmasına rağmen, Odyoloji bölümü çoğu özel olmak üzere birçok üniversitede açılmıştır. Bazı üniversiteler öğrenci alımını MF-3 puanı ile yaparken, bazıları da YGS-2 puan türü ile yapmaktadır. Dolayısı ile, MF-3 ile alım yapan üniversiteler için muhakkak LYS1 ve LYS2 sınavlarına da girilmelidir.

Odyoloji, işitme ve denge bozukluklarının toplumsal olarak önlenmesi, bireysel olarak hastalıkların tanınması, tedavisi ile rehabilitasyonunu sağlayan bilim dalıdır. Bu program sayesinde alanda yetkin insan gücünün kazandırılmasının yanısıra toplumumuzda işitme kaybı ve denge bozuklukları alanındaki sorunlarının belirlenmesi, sorunların ve önceliklerin ortaya konması, bu sorunların giderilmesi için çözüm yollarının aranması hedeflenmektedir.

Odyoloji Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Odyoloji Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Odyoloji Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger