Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü İş Olanakları

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü  iş imkanları, Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.


Okul Öncesi Öğretmenliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Okul Öncesi Öğretmenliği İş Olanakları Hakkında Bilgi

Okul öncesi öğretmenliği bölümünden mezun olanlar; resmi ve özel tüm okul öncesi eğitim kurumlarında (kreş ve gündüz bakım evi, anaokulu, ana sınıfı vb.) öğretmenlik ve yöneticilik yapabilecekleri gibi özel bir anaokulu da açıp işletebilirler. Ayrıca hastane, üniversite ve belediye gibi kurumlara bağlı özel statülü anaokullarında, çocuk ve aileye yönelik hizmetler sunan sivil toplum kuruluşlarında da öğretmenlik ve yöneticilik yapabilirler. Yazılı ve görsel basında özel eğitim alanında okul öncesi eğitim materyal ve yazılımları ile ilgili kuruluşlarda çalışabilirler. Kendi alanlarında lisansüstü çalışmalar yapıp üniversitelerde akademik kadrolarda görev alabilirler. Çalışma hayatına başladıktan sonra gerekli koşulları sağlayarak okul öncesi eğitim kurumlarının teftiş ve denetlenmesinde görev alabilirler.

Okul Öncesi Öğretmenliği İş Olanakları
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Anadolu kız meslek ve kız meslek liseleri, ilköğretim okulları ile resmi ve özel kurumların kreş, yuva, anaokulu, anasınıfı, çocuk kulübü gibi okul öncesi eğitim kurumlarında öğretmen olarak,
Çocuk yayınlarının hazırlanmasında, oyuncak tasarımı gibi alanlarda uzman olarak çalışabilirler.
Hızla gelişen bir alandır. Kadının çalışma hayatına atılması ve okul öncesi eğitimin öneminin giderek daha da anlaşılması kreş, anaokulu gibi kurumlara talebi artırmaktadır. Bu kurumlarda görev alacak nitelikli ve iyi yetişmiş eleman ihtiyacı da gün geçtikçe önem kazanmaktadır.
Olanakları elverenler kendi işlerini kurabilmektedirler.

Okul öncesi öğretmeni olarak göreve başlayanlar; lisans eğitiminden sonra yüksek lisans, doktora yapabilir araştırma görevlisi olabilir ve akademik kariyer yapabilirler. Kamu kurumlarına bağlı kreşlerde ve özel anaokullarında idareci olabilirler.

Okul Öncesi Öğretmenliği iş bulma imkanı, Okul Öncesi Öğretmenliği iş olanakları hakkında bilgi, Okul Öncesi Öğretmenliği mezunları ne iş yapar, Okul Öncesi Öğretmenliği mezunları nerelerde çalışır, Okul Öncesi Öğretmenliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2800-3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Okul Öncesi Öğretmenliği mezunları ne kadar maaş alır, Okul Öncesi Öğretmenliği maaşı ne kadar, Okul Öncesi Öğretmenliği kazançları

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünde; öğretmen adaylarına erken çocukluk dönemindeki çocukların yaratıcılığının pekiştirilmesi etkili iletişim becerileri, sağlıklı insan gelişimi ve eğitimi için gerekli bilgi ve beceriler kazandırılmaktadır. İlk yıllarda; genellikle çocuk gelişimi ile ilgili bilgi ve becerilerin geliştirilmesine yönelirken, sonraki yıllarda alan ve meslek derslerine ağırlık verilmektedir. Programda ayrıca araştırma becerileri, topluma hizmet uygulamaları gibi dersler, genel kültür dersleriyle birlikte yer almaktadır. Öğretmenlik uygulamasına yönelik dersler kapsamında, okul öncesi eğitim kurumlarında staj kapsamında uygulamalar yapılmaktadır. Böylelikle öğretmen adaylarının mesleki yaşama uyumu ve mesleğe hazırlanması amaçlanır.

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger