Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümü İş Olanakları

Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümü  iş imkanları, Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.


Optik ve Akustik Mühendisliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Optik ve Akustik Mühendisliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Optik mühendisliği iş alanları son derece geniş olup savunma sanayiinden, medikal sektöre, enerji alanından, aydınlatma  sektörüne, otomotiv sektöründen, elektroniğe, iletişim sektöründen bilgisayar  sektörüne kadar çok farklı sektörlerde istihdam edilebilirler. Örneğin optik  mühendislerinin çalıştığı sektörler arasında astronomide teleskop vb tasarımı;  fotoğrafçılıkta mercek, kamera vb tasarımı; askeri uygulamalarda dürbün, periskop,  topoğraf cihazı vb tasarımı; tıpta gözlük camı, optometri, lazer epilasyon,  mikroskop, endoskop, yarık lamba, foropter, oküler tonometri, fundus fotoğraf,  Lensmetre, otorefraktometre, otokeratometre vb tasarımı; aydınlatma  sektöründe ayna, lamba, LED vb tasarımı; iletişim sektöründe cep telefonu, fiber  optik vb tasarımı; endüstride optik lazer yazıcı, lazer, ekran vb tasarımı  rahatlıkla görülebilir.

Optik ve Akustik Mühendisliği İş Olanakları
Kamuda görev almak isteyen mezunların KPSS sınavına girerek yeterli puanı alması gerekmektedir. Ancak bu bölüm için kadro açılması gerekmektedir.

Optik ve Akustik Mühendisliği iş bulma imkanı, Optik ve Akustik Mühendisliği iş olanakları hakkında bilgi, Optik ve Akustik Mühendisliği mezunları ne iş yapar, Optik ve Akustik Mühendisliği mezunları nerelerde çalışır, Optik ve Akustik Mühendisliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3200-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Optik ve Akustik Mühendisliği mezunları ne kadar maaş alır, Optik ve Akustik Mühendisliği maaşı ne kadar, Optik ve Akustik Mühendisliği kazançları

Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Gelişen  teknoloji ile birlikte artık günlük hayatta kullandığımız çok sayıda sistemlerde  optik cihazlar mevcuttur. Optik mühendisleri ışığı kullanan tüm cihaz ve  donanımların araştırılması, tasarlanması, geliştirilmesi ve günlük hayatta  pratik uygulanması üzerine odaklanarak hizmet vermektedirler. Optik  mühendisliği, ağırlıklı olarak fizik temel biliminin üstüne oturmakla birlikte  aslında elektrik-elektronikten haberleşmeye, malzeme biliminden makineye, bilgisayar  programcılığından tıpa varana kadar çok farklı programların karışımından  oluşmuş çok disiplinli bir program niteliğindedir.

Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger