Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü İş Olanakları

Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü  iş imkanları, Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.


Organik Tarım İşletmeciliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Organik Tarım İşletmeciliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Organik Tarım Programını bitirenler Lisans Diploması almaya hak kazanırlar. Diplomada "Organik Tarım İşletmeciliği", unvanı kazanırlar.  "Organik Tarım İşletmeciliği Programı lisansını tamamlamıştır" ibaresi yer alacaktır. Bu programı bitirenler tarım işletmelerinde, devlete ait laboratuvar, ilgili sektörde yer alan işletmelerde, arazi gibi alanlarda görev yaparlar. Özel girişimcilerin seraları, işletmeleri, arazi ve bağ, bahçelerinde uzman olarak, belediyeler ait kuruluşlarda iş imkânı bulabilirler. Ayrıca kendileride bu işleri bağlı olmaksızın bilgi ve becerileriyle yapabilirler.

Organik Tarım İşletmeciliği İş Olanakları
Organik Tarım İşletmeciliğini bitiren kişiler kendi işletmelerini kurabilecekleri gibi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Bakanlığa bağlı tarım işletmelerinde ya da tarımla ilgili faaliyet gösteren özel kuruluşlarda çalışma olanaklarına sahiptirler.
Kamu kurum ve kuruluşları: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlükleri, Araştırma Enstitüleri ve Belediyeler.
Özel Sektör İşletmeleri: Organik tarımsal (bitkisel ve hayvansal) üretim ve pazarlama işletmeleri ile sürdürülebilir tarım (organik tarım ve iyi tarım uygulamaları) kontrol ve sertifikasyon kuruluşları.
Kendi işletmeleri: Organik tarımsal (bitkisel ve hayvansal) üretim ve pazarlama işletmeleri. 

Organik Tarım İşletmeciliği iş bulma imkanı, Organik Tarım İşletmeciliği iş olanakları hakkında bilgi, Organik Tarım İşletmeciliği mezunları ne iş yapar, Organik Tarım İşletmeciliği mezunları nerelerde çalışır, Organik Tarım İşletmeciliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Organik Tarım İşletmeciliği mezunları ne kadar maaş alır, Organik Tarım İşletmeciliği maaşı ne kadar, Organik Tarım İşletmeciliği kazançları


Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Dünyada ve Ülkemizde hızla gelişmekte olan Organik Tarım Sektörünün ihtiyacı olan Uzman ihtiyacını karşılamak için bilgi ve beceriye sahip nitelikli elemanlar yetiştirmektir. Küçük, Büyük ve orta ölçekli işletme veya kuruluşların tarım, organik tarım tekniklerini bilinçli şekilde uygulayabilen, bilgi ve beceriye sahip, organik tarımda bizzat görev alabilen, kamu ve özel kuruluşlara sağlıklı hizmetler verebilecek, doğayı ve insan sağlığına önem veren bireyler yetiştirmek ve bunları toplumun istifadesine sunmaktır. Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü; organik tarım alanında bilimsel yöntemlerle çalışabilecek, topluma sağlıklı gıdalar temini ve bunları tüketme olanağı sağlayabilecek, bio-güvenlik ve bio-çeşitlilik önemini kavramış, dünyada organik tarım konusundaki yeni yaklaşımlara uyum sağlayabilecek, pazarlama, üretim ve işleme konularında bilgi sahibi olan girişimci-tarımcılar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Organik Tarım İşletmeciliği Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Organik Tarım İşletmeciliği Bölümünün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger