Orman Mühendisliği Bölümü İş Olanakları

Orman Mühendisliği Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Orman Mühendisliği Bölümü  iş imkanları, Orman Mühendisliği Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Orman Mühendisliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Orman Mühendisliği Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Orman Mühendisliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Orman Mühendisliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunlarımız başta Çevre ve Orman Bakanlığı'nın Orman Genel Müdürlüğü, Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrol Genel Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile ORKÖY Genel Müdürlüğü ve kısmen diğer kamu kurumlarında görev alabilmektedirler. Bunun yanında kendini iyi yetiştiren mezunlarımız birçok özel sektöre bağlı konuları ile ilgili birimlerde çalışabilecekleri gibi, serbest mühendislik büroları açarak, bilirkişilikler, çevre düzenleme, fidan yetiştirme, fidanlık tekniği, etüt-proje hazırlama ve uygulama, planlama ve üretim, erozyonla mücadele, sel ve çığ kontrolü, havza amenajmanı, entegre havza ıslahı, kırsal kalkınma gibi konularda faaliyet sürdürebilirler.


Orman Mühendisliği İş Olanakları
Orman Mühendisliği Bölümü'nü bitirenlere Lisans Diploması ve "Orman Mühendisi" unvanı verilmektedir. Orman Mühendisleri başta Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın Genel Müdürlükleri, Devlet Su İşleri olmak üzere kamu ve özel sektöre ait birimlerin çoğunda görev alabilmektedir.

Orman mühendislerinin yoğun olarak görev aldıkları sektör kamu sektörü olup, çoğunlukla 
Orman Bakanlığı, Milli Parklar, Av-Yaban Hayatı Genel Müdürlüğü, Ağaçlandırma Genel 
Müdürlüğü ve Orman Köylerini Kalkındırma Genel Müdürlüğünde çalışabilirler. Karayolları 
Genel Müdürlüğü, Çevre Bakanlığı, Devlet Su İşlerinde çevre düzenleme, baraj 
havzalarının düzenlenmesi ve Belediyelerde park ve bahçeler müdürü olarak görev alırlar.
Orman mühendislerinin çalışma alanları kamu sektörü ile sınırlıdır denilebilir. Özel 
sektörde çalışma imkanları çok azdır. Son yıllarda orman fakültelerindeki artış ile mezun 
sayısı artmakta, buna karşın Orman Bakanlığı ve diğer bakanlık kadroları sabit kalmakta 
bu nedenle orman mühendislerinin iş bulma sorununu önümüzdeki yıllarda daha da yoğun 
yaşayacakları düşünülmektedir.

Orman Mühendisliği iş bulma imkanı, Orman Mühendisliği iş olanakları hakkında bilgi, Orman Mühendisliği mezunları ne iş yapar, Orman Mühendisliği mezunları nerelerde çalışır, Orman Mühendisliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Orman Mühendisliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3200-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Orman Mühendisliği mezunları ne kadar maaş alır, Orman Mühendisliği maaşı ne kadar, Orman Mühendisliği kazançları

Orman Mühendisliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Orman Mühendisliği Bölümü, ormanların korunması ve sürekliliğinin sağlanmasında özveriyle çalışacak, günümüz ve gelecekteki endüstri üstü toplumun sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetleri yerine getirecek, orman ürünlerine olan gereksinimlerin karşılanması için sürdürülen etkinliklerin planlanması, uygulanması ve denetimi işlerini yürütebilecek "Orman Mühendisleri" yetiştirmektedir.

Orman Mühendisliği Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Orman Mühendisliği Bölümünün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Orman Mühendisliği Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger