Otomotiv Mühendisliği Bölümü İş Olanakları

Otomotiv Mühendisliği Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Otomotiv Mühendisliği Bölümü  iş imkanları, Otomotiv Mühendisliği Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Otomotiv Mühendisliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Otomotiv Mühendisliği Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Otomotiv Mühendisliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Otomotiv Mühendisliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Otomotiv mühendisinin görevleri makine mühendisinin görevlerine çok benzer. Aslında otomotiv mühendisi kara taşıt araçları konusunda uzmanlaşmış makine mühendisi olarak düşünülebilir.
- Otomobil, kamyon, motosiklet, traktör gibi motorlu araçların projelerini yapar,
- Aracın kullanım yerine göre denge hesaplarını yapar ve uygun şasi yapısını belirler,
- Aracın güvenliğini azami duruma getirmek için teknik hesaplar yapar,
- Aracın fren takımlarının seçimini yapar, imalatını yaptırır, üretilen parçaların denemelerini yapar, aksaklıkları tespit eder ve giderilmesini sağlar.


Otomotiv Mühendisliği İş Olanakları
Otomotiv mühendisleri fabrikalarda, kirli, yağlı ve gürültülü ortamlarda, yönetici kadrolarında bulunmaları halinde büro ortamında çalışırlar. Otomotiv mühendisi çalışırken yöneticiler, işçiler, teknikerler ve diğer mühendislerle iletişim halindedir.

Otomobil-kamyon-otobüs gibi motorlu taşıt üretimi yapan fabrikalarda mühendis olarak çalışabilirler. Çukurova Üniversitesi'nde Otomotiv Mühendisliği eğitimi İngilizcedir. Almanca/Japonca/İtalyanca bölüm için uygun olan diğer dillerdendir. Üçüncü bir dili bilmek, özellikle bunlar arasında; bu sektör içerisinde aranan eleman olmanızı sağlayacaktır. Bu sayede iş olanaklarınız oldukça artacaktır. Eğer yurtdışı düşünürseniz, bu sizin için çok daha avantajlı olacaktır iş bulma açısından.

Otomotiv Mühendisliği iş bulma imkanı, Otomotiv Mühendisliği iş olanakları hakkında bilgi, Otomotiv Mühendisliği mezunları ne iş yapar, Otomotiv Mühendisliği mezunları nerelerde çalışır, Otomotiv Mühendisliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Otomotiv Mühendisliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3200-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Otomotiv Mühendisliği mezunları ne kadar maaş alır, Otomotiv Mühendisliği maaşı ne kadar, Otomotiv Mühendisliği kazançları

Otomotiv Mühendisliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Otomotiv Mühendisi kamyon, otobüs, minibüs, otomobil gibi motorlu kara taşıt araçlarını planlayan ve üretimini denetleyen kişidir. Otomotiv mühendisliği; otomotiv sektörü ve bu sektörle bağlantılı sanayi kollarının ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkmış bir mühendislik dalıdır. Otomotiv teknolojisi ile ilgili konularda araştırmalar yapmak, Otomotiv alanında ekonomik, çağın gereklerine uygun tasarımlar geliştirmek ve bu alandaki sorunları çözmek için oluşturulmuş bir uygulama alanıdır. Başta karayolu üzerindeki her türlü motorlu taşıtlar olmak üzere tarım, inşaat ve savunma sanayinde kullanılan kara araçları otomotiv mühendisliğinin ilgi alanını oluşturmaktadır. Ayrıca otomotiv alanındaki kalite kontrol işlemleri, üst düzeyde güvenlik sağlama, çevreye zarar verici etkilerden arındırma ve en az miktarda enerji sarfiyatı ile azami ölçüde performans sağlama çalışmaları yine bu mühendislik dalının ilgi alanı içerisindedir.

Otomotiv Mühendisliği Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Otomotiv Mühendisliği Bölümünün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Otomotiv Mühendisliği Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger