Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü İş Olanakları

Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü  iş imkanları, Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Özel Eğitim Öğretmenliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Özel Eğitim Öğretmenliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümünden mezun olacak öğrenciler Özel EğitimÖğretmeni” olarak görev yapabileceklerdir. Lisans derecesi alan mezunlarımız, hem Türkiye’de hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okulları ve özel ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okulları, özel eğitim kurumları, rehabilitasyon merkezleri ile rehberlik ve araştırma merkezlerinde “Özel Eğitim Öğretmeni” olarak istihdam edilmektedir.ASPB ye bağlı özel eğitim rehabilitasyon merkezlerinde de çalışma olanakları bulunmaktadır. Bunların dışında mezunlarımız lisansüstü eğitimlerini tamamlayarak çeşitli üniversitelerde ilgili alanda uzman ve akademisyen olarak da görev alabileceklerdir.


Özel Eğitim Öğretmenliği İş Olanakları
Devlet okullarında çalışmak için öğretmenlik KPSS oturumlarına girilip yeterli puan alınmalıdır.


Özel Eğitim Öğretmenliği iş bulma imkanı, Özel Eğitim Öğretmenliği iş olanakları hakkında bilgi, Özel Eğitim Öğretmenliği mezunları ne iş yapar, Özel Eğitim Öğretmenliği mezunları nerelerde çalışır, Özel Eğitim Öğretmenliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Özel Eğitim Öğretmenliği mezunları ne kadar maaş alır, Özel Eğitim Öğretmenliği maaşı ne kadar, Özel Eğitim Öğretmenliği kazançları

Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü, YGS-4 puan türüyle öğrenci kabul etmektedir. Özel eğitim öğretmeni adaylarının sabırlı ve özel öğrencilerle çalışma isteğinin yüksek olması gerekmektedir. Günümüzde Özel eğitim öğretmenliği, eğitim alanında ihtiyaç duyulan branşların en başında gelmektedir.
Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümündeki eğitimin amacı, özel eğitime gereksinimi olan çocukların eğitiminde görev alabilecek ve yeterli eğitsel etkinlikleri sürdürebilecek öğretmenleri birinci sınıftan başlayan etkin uygulamalar yaparak yetiştirmektir. Bölümümüzde uygulanmakta olan eğitim içeriği, “Alan ve alan eğitiminin” yanısıra, “Öğretmenlik meslek bilgisi” ve “Genel kültür” derslerinden oluşmaktadır. Öğrencilere kazandırılan yeterliklerin, alanda gerçekleştirilecek uygulamalarla pekiştirilmesine  büyük önem verilmektedir.

Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümünün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

3 yorum

Özel eğitim bölümü mezunu biri için iş imkanları tam olarak çalışma sahaları özel sektör de aldığı taban ve tavan olarak ne kadar maaş alıyorlar bilgisi olan varmı

Ben bu bölümü okuyorum bölümde öğretmen ihtiyacı var ama devlet çok bir alım yapmıyor şu an

Okul öncesi öğretmenliği mi özel eğitim mi sizce karar veremiyorum sözelde 6 bindeyim ne yapmalıyım sizce

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger