Pilot Eğitimi Bölümü İş Olanakları

Pilot Eğitimi Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Pilot Eğitimi Bölümü  iş imkanları, Pilot Eğitimi Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Pilot Eğitimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Pilot Eğitimi Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Pilot Eğitimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Pilot Eğitimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Özyeğin Üniversitesi Pilot Eğitimi Lisans Programı mezunları aldıkları %100 İngilizce eğitim ve uluslarası pilot lisansı sayesinde hem yurt içinde hem de yurt dışındaki iş imkânlarından faydalanabileceklerdir.
 


Özyeğin Üniversitesi olarak Pilot Eğitimi Lisans Programımız ile;
-uluslararası geçerlilikte pilot lisansına sahip,
-ICAO Level 6 seviyesinde İngilizce konuşabilen,
-disiplinli, 
-doğru ve hızlı karar verebilen,
-uçuş emniyeti ve güvenliğine son derece önem veren,
-havacılık kültürünü benimsemiş, 
-sadece yurt içinde değil yurt dışında havayolu işletmelerinin pilot ihtiyacını karşılayabilecek,
-akademik bilgisi güçlü, araştırmacı ruha sahip, öğretmen pilot ihtiyacını giderebilecek,
-ekip çalışmasına yatkın, liderlik vasıfları olan,
-pilotlar yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Pilot Eğitimi Lisans Programından mezun olan pilotlar, üniversite eğitimi süresince aldıkları PPL ve ATPL teorik dersleri, uçuş uygulamaları, akademik dersler ve seçmeli dersler sayesinde   yurt içi ve yurt dışındaki havayolu işletmelerinde, genel havacılık işletmelerinde, havacılık eğitimi veren üniversitelerde ve uçuş okullarında çalışma olanaklarına sahip olabileceklerdir.


Pilot Eğitimi iş bulma imkanı, Pilot Eğitimi iş olanakları hakkında bilgi, Pilot Eğitimi mezunları ne iş yapar, Pilot Eğitimi mezunları nerelerde çalışır, Pilot Eğitimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Pilot Eğitimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Pilot maaşlarının çok yüksek olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Ancak alınan maaşlar arasında da farklar bulunmaktadır. Tahmini pilot maaşı 10-15 bin üzerinde olmaktadır.

Pilot Eğitimi mezunları ne kadar maaş alır, Pilot Eğitimi maaşı ne kadar, Pilot Eğitimi kazançları

Pilot Eğitimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
İngilizce hazırlık programı hariç 4 yıllık bir eğitim süresini kapsamaktadır. Eğitim İngilizce dil eğitimini, akademik ve seçmeli dersleri,  Hususi Pilot Lisansı(PPL) ve Havayolu Taşımacılığı Pilot Lisansı (ATP-A) Teorik Yer Derslerini ve Uygulamalı Uçuş Eğitimini kapsamaktadır. Öğrenciler mezun olduklarında toplam 213:00 saat uçuş yapmış olacaklardır. Programımıza  öğrenciler MF-4 puan türüne göre yerleştirileceklerdir. Mezunlarımız  4 yıllık Pilot Eğitimi Lisans Diploması, ATP(A)-Frozen seviyesinde derslerini tamamlayarak, Ticari Pilot Lisansı(CPL) ve Aletli Uçuş Yetkisi Lisansına IR(A) sahip olacaklardır. Eğitim dili %100 ingilizcedir.

İngilizce Hazırlık Programını başarı ile tamamlayan öğrenciler, 4 yıllık Pilot Eğitimi Lisans Programına başlayabileceklerdir. Akademik dersler ve Pilot Eğitimi Teorik Yer Dersleri, Özyeğin Üniversitesi Pilot Eğitimi Bölümü tarafından; uçuş eğitimleri ise imzalanan Eğitim İşbirliği Protokolü çerçevesinde AYJET Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu tarafından verilecektir. Mezunlarımız, Lisans Diploması ile birlikte SHGM’den  Havayolu Nakliye Pilotu Lisansı (ATP-A) almaya hak kazanacaklardır.

“Kayıt yaptıracak adayların, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yetkilendirilen havacılık tıp merkezleri tarafından düzenlenmiş geçerli birinci sınıf sağlık sertifikası (Class-1) ve sağlık sertifikasında tek pilota sertifikalı uçaklarda sorumlu pilot olarak uçmasına engel kısıtlama bulunmadığını belirten sağlık raporu getirmeleri şarttır.

Pilot adaylarının adli sicil kayıtlarının 06.06.2006 tarihli ve 26190 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Uçak Pilotu Lisans Yönetmeliği’nin (SHY-1) 24 üncü maddesinde belirtilen öğrenci pilot lisansı için müracaatlarda öngörülen şartları karşılaması gerekmektedir.”

Pilot Eğitimi Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Pilot Eğitimi Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Pilot Eğitimi Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger