Polonya Dili ve Kültürü Bölümü İş Olanakları

Polonya Dili ve Kültürü Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Polonya Dili ve Kültürü Bölümü  iş imkanları, Polonya Dili ve Kültürü Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Polonya Dili ve Kültürü Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Polonya Dili ve Kültürü Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Polonya Dili ve Kültürü İş İmkanları Hakkında Bilgi Polonya Dili ve Kültürü İş Olanakları Hakkında Bilgi
Lisans programı tamamlayarak mezun olan öğrencilere “Filolog” unvanı verilir.
Mezunlar; Dışişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Başbakanlık gibi kamu kurumlarının yanı sıra, özel inşaat, turizm ve ticaret firmalarında çalışma olanağı bulabilmektedirler.

Polonya Dili ve Kültürü İş Olanakları
İlgili bakanlıklara veya devlet kurumlarına atanmak için KPSS’den yeterli puan alınmalı ve bu bölüm için kadro açılmalıdır.

Polonya Dili ve Kültürü iş bulma imkanı, Polonya Dili ve Kültürü iş olanakları hakkında bilgi, Polonya Dili ve Kültürü mezunları ne iş yapar, Polonya Dili ve Kültürü mezunları nerelerde çalışır, Polonya Dili ve Kültürü mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Polonya Dili ve Kültürü Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Polonya Dili ve Kültürü mezunları ne kadar maaş alır, Polonya Dili ve Kültürü maaşı ne kadar, Polonya Dili ve Kültürü kazançları

Polonya Dili ve Kültürü Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Lisans düzeyi birinci sınıfta Polonyalı uzman/lar tarafından verilen fonetik ve konuşma derslerinde öğrencilere dinleme, anlama, konuşma ve yazma becerileri kazandırılmakta olup yine aynı sınıfta verilen gramer ve uygulamalı dil dersleri ile öğrencilerin dil bilgisi geliştirilmektedir.
İkinci sınıfta verilen gramer, çeviri, kültür tarihi dersleri, öğrencilerin 3. ve 4. sınıflarda ağırlıklı olarak aldığı edebiyat tarihi ve çeviri derslerine temel oluşturur niteliktedir.
Günümüzde lisans ve lisansüstü düzeyde öğretim yapan, ülkemizdeki tek program olması bağlamında büyük bir akademik öneme sahip olan anabilim dalımızın öğretim programında, yukarıda andığımız amaç doğrultusunda dört yıllık lisans düzeyinde fonetik, gramer, konuşma, çeviri, kültür tarihi ve edebiyat tarihi dersleri, lisansüstü düzeyde çeviri, edebiyat tarihi ve tarih dersleri verilmektedir.

Polonya Dili ve Kültürü Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Polonya Dili ve Kültürü Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Polonya Dili ve Kültürü Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger