Psikoloji Bölümü İş Olanakları

Psikoloji Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Psikoloji Bölümü  iş imkanları, Psikoloji Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Psikoloji Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Psikoloji Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Psikoloji İş İmkanları Hakkında Bilgi Psikoloji İş Olanakları Hakkında Bilgi
Psikoloji Bölümü lisans programından mezun olan öğrenciler sağlık, eğitim, sanayi ve endüstri kuruluşları, sosyal hizmet kurumları, araştırma merkezleri gibi pek çok farklı sektörde çalışabilmektedirler. Bu programın mezunları, KPSS sınavı ile Sağlık, Adalet ve İç İşleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından psikolog olarak atanmaktadır.

Psikoloji Bölümü İş Olanakları
Psikoloji mezunu bir şirketin insan kaynakları departmanında çalışmaktan tutun terapiye kadar her işi yapar bana kalırsa. Psikoloji çok geniş bir alan. Mesela gelişim psikolojisi çocuklar üzerine yoğunlaşırken endüstriyel psikoloji iş ortamları ve iş verimliliği üzerine yoğunlaşır. Psikoloji mezunu çalışma alanının çok geniş olması dolayısıyla her türlü alanda iş bulabilir ve rahatlıkla çalışabilir.

En popüler alan olarak klinikte,hastanelerde ve danışmanlık firmalarında iş bulabilirler. Reklamcılık, İnsan Kaynakları, Rehabilitasyon Merkezleri, Anaokulları ve diğer eğitim kurumlarında çalışabilirler. Yeni dönem içerisinde adliye departmanları içerisinde de iş bulabilmektedirler.

Psikolojinin birçok alanı var klinikten tutun sosyaline kadar.Bu sizin hangi alana yönelmek istediğinize bağlı.Uzmanlık alanınızı seçip yüksek lisans mı yapmak istiyorsunuz yoksa KPSS ye girip memur olmak mı?(Kısa yol)memur olmak isterseniz hastanelerde,ASPB de çalışabiliyor,yüksek lisans yaptığınızda uzman psikolog sıfatını alıyorsunuz ve yine alanınıza göre özel sektörde birçok iş imkanı var.

Psikoloji iş bulma imkanı, Psikoloji iş olanakları hakkında bilgi, Psikoloji mezunları ne iş yapar, Psikoloji mezunları nerelerde çalışır, Psikoloji mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Psikoloji Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Psikoloji mezunları ne kadar maaş alır, Psikoloji maaşı ne kadar, Psikoloji kazançları

Psikoloji Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Psikoloji Bölümü’nün amacı, temel psikoloji bilgisi ve bilimsel düşünme becerisi ile donanmış, edindiği birikimi yaygınlaştırma, sorgulama ve üretme becerilerine sahip bireyler yetiştirmektir. Psikoloji, bilimsel araştırmalar yaparak insanın duygu, düşünce ve davranışlarıyla ilgili daha kapsamlı bilgi sahibi olmayı ve bu bilgileri insan hayatındaki sorunları çözmek üzere uygulamayı içeren kapsamlı ve dinamik bir disiplindir. Dolayısıyla, psikolojinin açılımları çok geniş bir yelpazede yer alır. Psikolojik süreçleri bir taraftan toplumsal dinamiklere, bir taraftan da beyin faaliyetlerine bağlamak mümkündür. Örneğin ön yargılar ve ayrımcılık bir yandan sosyal psikologlar tarafından toplumsal ilişkiler bağlamında araştırılırken, bir yandan da sinir bilimciler tarafından laboratuvar ortamında yeni teknolojilerle incelenmektedir.

Psikoloji Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Psikoloji Bölümünün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Psikoloji Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

1 yorum:

Merhabalar. Ben psikoloji okumak istiyorum ve bu sene sınava girmek istiyorum. Sizden ricam hangi derslere yoğunluk göstermem gerek ve nelere çalışmam gerek. Eğer bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger