Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü İş Olanakları

Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü  iş imkanları, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Radyo Televizyon ve Sinema İş İmkanları Hakkında Bilgi Radyo Televizyon ve Sinema İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bu bölüm öğrencileri almış oldukları dört yıllık eğitimin sonucunda radyo, televizyon ve sinema sektörünün çeşitli alanlarında iş bulmaktadırlar. Bölüm mezunları, Türkiye Radyo Televizyon Kurumunda görev yapmanın yanı sıra özel radyo ve televizyonlarda da çalışabilmektedir.

Radyo Televizyon ve Sinema İş Olanakları
Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerimiz tüm televizyon ve radyo kuruluşlarınca aranan elemanlar arasındadır. Şu anda gerek kamera önünde, gerekse kamera arkasında pek çok mezunumuz başarılı çalışmalar yürütmektedir. Mezunlarımız sinema sektörüne de hayat vermekte, gerekli personel açığını kapatmaktadır.

Mezunlar,
Televizyon ve film sektöründe, yapımcı, senarist, kameraman, yönetmen, kurgucu; reklam sektöründe; metin yazarı, kameraman ve yönetmen olabiliyorlar.
Film festivallerinde program direktörlüğü, koordinatörlük yapabiliyorlar.
Gazeteler, dergiler ve online yayınlarda; sinema yazıları yazıp, film analizleri ve eleştirileri yapabiliyorlar.
Ayrıca, tüm mezunlarımız Sinema ve Televizyon alanı başta olmak iletişimin diğer dallarında lisansüstü eğitimi de yapabiliyorlar.

Radyo Televizyon ve Sinema iş bulma imkanı, Radyo Televizyon ve Sinema iş olanakları hakkında bilgi, Radyo Televizyon ve Sinema mezunları ne iş yapar, Radyo Televizyon ve Sinema mezunları nerelerde çalışır, Radyo Televizyon ve Sinema mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Radyo Televizyon ve Sinema mezunları ne kadar maaş alır, Radyo Televizyon ve Sinema maaşı ne kadar, Radyo Televizyon ve Sinema kazançları

Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Radyo ve televizyon yayıncılığı ve yapımcılığı için nitelikli eleman yetiştirmeyi amaçlayarak toplumsal, siyasal ve ekonomik olayları kavramaya yarayan uzmanlık bilgileri veren iletişim konularında eğitim ve araştırma yapan bir bölümdür. Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nün amacı, öğrencilerin kitle iletişim araçları hakkındaki kuramsal yaklaşımları öğrenmelerini sağlamak ve bunları pratikte uygulamaya geçirebilecekleri ortamları yaratabilmektir. Öğrencilerin, ideal birer medya profesyoneli olmaları konusunda gerekli enformasyonu kazanmalarını ve radyo stüdyosu, televizyon stüdyosu, dijital kurgu ünitesi gibi, uygulama birimlerinde becerilerini geliştirmelerini sağlayarak, olabildiğince donanımlı bir biçimde, medya sektöründe yer alabilmelerine yardımcı olmaktır.

Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü nün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

1 yorum:

Merhabalar ben sağlık meslek lisesi hemşirelik bölümü son sınıftayım ve bu sene radyo televizyon ve sinema bölümünü tercih etmeyi düşünüyorum fakat yeteri kadar bilgi sahibi değilim .örneğin bir kurgucu ne iş yapar tam olarak bilmiyorum ya da bir set amiri ne iş yapar bunun gibi şeyleri merak ediyorum.Ve geleceği olan bir bölüm müdür çünkü ben hemşireliği bırakıp hiç bilmediğim bir bölüme sıfırdan başlayacağım aynı zamanda lisanslı karateciyim ve radyo televizyon ve sinema ile birlikte spor akademisini yürütmeye çalışacağım sizce olur mu ders yoğunluğu nasıl rts nin biligisi olan ve cevap verecek olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger