Radyo ve Televizyon Bölümü İş Olanakları

Radyo ve Televizyon Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Radyo ve Televizyon Bölümü  iş imkanları, Radyo ve Televizyon Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Radyo ve Televizyon Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Radyo ve Televizyon Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Radyo ve Televizyon İş İmkanları Hakkında Bilgi Radyo ve Televizyon İş Olanakları Hakkında Bilgi
Ülkemizde pek çok radyo, televizyon, sinema, reklamcılık, halkla ilişkiler, görsel tasarım ve iletişim, sosyal medya alanlarından kurum ve kuruluşların gelişmesi, yerel ekonomik habercilik ve reklamcılık, iletişim kuruluşlarının gelişme ve ihtiyaçlarındaki artış da, Bölümümüzün hem önemli bir gereksinim ve işleve hizmet edeceğini hem de tüm bu alanlarda ülkemizin geleceğine önemli katkılarda bulunabileceğini göstermektedir.
Ders ve staj yükümlülüklerini başarıyla yerine getirerek bölümden mezun olanlar, başta radyo ve televizyon kurum ve kuruluşları olmak üzere, her türlü medya şirketinde ve yapım, yönetim, tasarım alanlarında metin yazarı, senaryo yazarı, yapımcı, yönetmen, sunucu, kameraman, resim seçici, kurgu operatörü vb. olarak çalışabilmektedir. Ayrıca, mezunlarımız lisans üstü programlara devam ederek akademik kariyer yapabilmektedirler.

Radyo ve Televizyon iş bulma imkanı, Radyo ve Televizyon iş olanakları hakkında bilgi, Radyo ve Televizyon mezunları ne iş yapar, Radyo ve Televizyon mezunları nerelerde çalışır, Radyo ve Televizyon mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Radyo ve Televizyon Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Radyo ve Televizyon mezunları ne kadar maaş alır, Radyo ve Televizyon maaşı ne kadar, Radyo ve Televizyon kazançları

Radyo ve Televizyon Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Gittikçe zenginleşen görsel-işitsel anlam evreninde yeni iletişim teknolojileri kitle iletişim araçlarının işlevi, içeriği ve doğasını da hızla değiştirmektedir. Bu değişim sosyo-kültürel, siyasal alanlardaki iletişim çalışma ve araştırma alanlarının ve araştırmacıların önemini gittikçe arttırmaktadır.
Radyo-Televizyon Bölümü olarak biz, enformasyon ve iletişim teknolojilerinin hızla değiştiği, yeni vizyon ve imaj teknolojilerinin yeni anlatı ve algılama yetileri gerektirdiği, iletişim alanında nitelikli insan gücüne duyulan ihtiyacın hergün biraz daha artmakta olduğu günümüzde bu radikal dönüşümleri, kavrayabilen, uygulayabilen, hızla değişen iletişim teknolojilerine ve dünyaya adapte olabilecek, yaratıcı, analitik ve eleştirel bakış açısına sahip, toplumsal sorumluluk ve etik ilkelerin bilincinde bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bölümümüze başladığınızdan itibaren hem kişisel gelişiminizde hem de kariyer seçiminizde ilk adımı atmış olacaksınız. Dört yıl boyunca akademik alanda öncü hocalar ve sektörde deneyimli kişiler ile beraber iletişimi her yönüyle inceleyen, kuramsal bilgiler ile pratiği sentezleyebilen, projeler üretebilen, özgün ve analitik düşünme becerilerine sahip, araştırma stratejileri geliştirebilen, imgenin/görüntünün dünyayla sadece bilişsel değil ahlaki, politik ve estetik bir ilişki kurma yolu olduğunu kavrayan ve bunu kitlelerle paylaşma sorumluğu ve bilinci kazandırılmış, dinamik ve çağdaş birer iletişimci olmanın farklılığını ve ayrıcalığını yaşamınız boyunca taşıyacaksınız. Bu amaçla hazırlanan ders programımız, öğrencilerimize, kuramsal bilgi birikimlerini derinleştiren derslerin yanısıra, radyo ve televizyon alanlarında mesleki bilgilerin ve becerilerin kazandırıldığı dersleri sunmaktadır.Program, 8 yarıyılı kapsayan bir öğretim süresi sonunda Radyo ve Televizyon alanında lisans derecesi vermektedir. Öğrenim süreleri boyunca, öğrencilerimizin dersler kapsamı içinde ya da ders dışındaki ürünleri desteklenmekte ve ulusal ve uluslararası yarışmalara katılımları teşvik edilmektedir. Öğrencilerimiz asistan öğrenci olarak Üniversitemizin radyo ve televizyon stüdyosunda yapım ve yayın alanlarında çalışma imkanı bulmaktadırlar.

Radyo ve Televizyon Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Radyo ve Televizyon Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Radyo ve Televizyon Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger