Reklamcılık Bölümü İş Olanakları

Reklamcılık Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Reklamcılık Bölümü  iş imkanları, Reklamcılık Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Reklamcılık Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Reklamcılık Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Reklamcılık İş İmkanları Hakkında Bilgi Reklamcılık İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunları kariyerlerine akademisyen olarak devam ettikleri gibi; işletmelerin pazarlama iletişimi bölümlerinde, reklam ve halkla ilişkiler ajanslarında; medya planlama şirketlerinde; metin yazarı, yapımcı, müşteri temsilcisi, araştırmacı, stratejik planlamacı, danışman veya iletişim yönetmeni olarak da çalışmaktadırlar.

Reklamcılık İş Olanakları
Reklamcılık Bölümü mezunları iş alanları;
-Geleneksel ve dijital reklam ajanslarının yaratıcı bölümlerinde reklam yazarı, art direktör olarak,
-Strateji bölümünde araştırma ve planlama uzmanı olarak
-Müşteri ilişkileri bölümünde müşteri temsilcisi,
-Prodüksiyon bölümünde prodüktör,
-Medya ajanslarında medya planlamacısı, sosyal medya uzmanı, proje direktörü,
-Reklamveren tarafında ise marka sorumlusu, kurumsal iletişim sorumlusu olarak görev alabiliyorlar.

Reklamcılık iş bulma imkanı, Reklamcılık iş olanakları hakkında bilgi, Reklamcılık mezunları ne iş yapar, Reklamcılık mezunları nerelerde çalışır, Reklamcılık mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Reklamcılık Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Reklamcılık mezunları ne kadar maaş alır, Reklamcılık maaşı ne kadar, Reklamcılık kazançları

Reklamcılık Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Reklamcılık Bölümü, medya sektörlerinin en önemli finans kaynağı olan, üretim ve tüketim değerleriyle toplumsal bilinci biçimlendiren reklamın ne olduğunu, ne işe yaradığını, çeşitli medya ortamlarında nasıl işlendiğini ve nasıl yaratıldığını vermeyi amaçlar. Bu çerçevede, reklamcılık sektörünün geçirdiği evrim ve yaşadığı gelişmeleri izlemeye olanak veren ders programı; Reklamcılığın Temel İlkeleri, Tüketici Davranışları, Reklamcılıkta Örnek Çalışmalar, Reklamcılıkta Araştırma Yöntemleri, Reklamcılıkta Türkiye Örneği, Reklam Yapımı, Medya Planlama, Multimedya gibi konuları içermektedir. Bu mesleki derslerin yanı sıra işletmecilik, ekonomi, siyaset bilimi, sosyoloji, psikoloji, sanat ve kültür alanlarında verilen derslerle öğrencilere disiplinlerarası bir eğitim verilmektedir.

Reklamcılık Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Reklamcılık Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Reklamcılık Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

3 yorum

2500 tl den daha fazla alması gerekmiyor mu ? (reklam ön saflarda olduğu zaman)

Bence daha fazla olması lazım ?

ben bilgisayar programcılığı okuyorum lise son sınıf .. yalnız ben matematikte iyi olmadığım için iletişim bölümü seçmek istedim ama emin değilim tavsiye edebileceğiniz bir meslek dalı var mı?

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger