Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü İş Olanakları

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü  iş imkanları, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.
.

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler İş İmkanları Hakkında Bilgi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bu bölümden mezun olanlar; reklam ajanslarında, halkla ilişkiler ve iletişim danışmanlık firmalarında, kamu kuruluşlarının basın ve halkla ilişkiler departmanlarında, özel işletmelerin pazarlama, reklam, halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim bölümlerinde çalışabilirler. İngilizce reklam ve halkla ilişkiler literatürüne hakim olan mezunlarımız için uluslararası reklam ajansları gözde iş yerlerinin başında yer almaktadır Ajansları, bankalar, büyük sanayi kuruluşları ve dış ticaret firmaları takip etmektedir.
Genellikle kurumsal iletişim yönetmeni, metin yazarı, medya planlamacısı, halkla ilişkiler uzmanı, reklam direktörü gibi unvanlarla görev yapan mezunlarımız, lisansüstü programlara devam ederek akademik kariyer yapma olanağına da sahiptirler.

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler İş Olanakları
Bölüm mezunları, kamu ve özel sektörde Halkla İlişkiler Uzmanı, İletişim Danışmanı, Sosyal Medya Uzmanı, Basın Danışmanı ve Reklam Yazarlığı gibi alanlarda çalışabilir.


Reklamcılık ve Halkla İlişkiler iş bulma imkanı, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler iş olanakları hakkında bilgi, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler mezunları ne iş yapar, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler mezunları nerelerde çalışır, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler mezunları ne kadar maaş alır, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler maaşı ne kadar, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler kazançları

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bu bölümde öğrencileri iş dünyasına hazırlayan işletme ve ekonomi derslerinin yanısıra; reklamcılık, halkla ilişkilerde örnek olaylar, tüketici davranışları gibi mesleki dersler yer almaktadır. Program süresince öğrencilerin uygulamalı olarak öğrenmeleri hedeflendiğinden; kampanya çalışmaları, medya çalışmaları ve metin yazarlığı gibi konularda mevcut medyada yer alan reklamlar, yürütülen halkla ilişkiler projeleri incelenmekte ve ürünler için yeni bir tanıtım/pazarlama stratejisi oluşturarak yeni kampanyalar hazırlamaları sağlanmaktadır.

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümünün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger