Rekreasyon Bölümü İş Olanakları

Rekreasyon Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Rekreasyon Bölümü  iş imkanları, Rekreasyon Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Rekreasyon Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Rekreasyon Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Rekreasyon İş İmkanları Hakkında Bilgi Rekreasyon İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölümü başarıyla bitirip mezun olan öğrenciler, öncelikle almış oldukları eğitim ile rekreasyon işletmeleri başta olmak üzere, temalı parklarda, ve diğer turizm işletmeleri içerisinde yer alan animasyon ve rekreasyon faaliyetlerini yürütebilecek orta ve üst düzey yönetici pozisyonunda istihdam olanaklarına sahiptirler.

Rekreasyon Bölümü İş Olanakları
Rekreasyon bölümünden mezun olan öğrenciler;
Turizm alanında;
-Su sporları eğlendinlen aktiviteleri animatörlüğü,
-Kara sporları rekreasyon aktiviteleri animatörlüğü,
-Sosyo – kültürel rekreasyon aktiviteleri animatörlüğü (halk oyunları, dans, müzik, festival, sergi vb.)
-Sağlık turizmi tesislerindeki rekreatif aktiviteler için animatörlük Çocuk rekreasyon aktiviteleri animatörlüğü
İş Sektörlerinde (sanayi);
-Yerel yönetimlerde (belediyeler)
-Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde  (Gençlik kampları) ve üniversitelerde istihdam edilebilirler.


Rekreasyon iş bulma imkanı, Rekreasyon iş olanakları hakkında bilgi, Rekreasyon mezunları ne iş yapar, Rekreasyon mezunları nerelerde çalışır, Rekreasyon mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Rekreasyon Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Rekreasyon mezunları ne kadar maaş alır, Rekreasyon maaşı ne kadar, Rekreasyon kazançları

Rekreasyon Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Rekreasyon; günümüz insanının önemli bir sağlık riski sayılan “hareketsizliğin” spor ve açık alan etkinlikleri ile önlenmesi, her yaştaki insanın bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimine katkısı; aile, bölge ve ülke ekonomisine katkısı, turizm ve spor etkinlikleri ile ülkemizin tanıtımı ve ulusal gelir sağlama katkısı, bakımından önemli bir yere sahiptir.
Rekreasyon bölümü eğitim programının genel amacı; hareketliliğe uyum sağlayabilecek bedensel yeterlilikte, iletişim becerileri güçlü, çağdaş, teknolojik gelişmeleri takip eden özelliklere sahip “rekreasyon liderleri” yetiştirmektir.

Rekreasyon Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Rekreasyon Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Rekreasyon Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger