Rekreasyon Yönetimi Bölümü İş Olanakları

Rekreasyon Yönetimi Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Rekreasyon Yönetimi Bölümü  iş imkanları, Rekreasyon Yönetimi Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Rekreasyon Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Rekreasyon Yönetimi Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Rekreasyon Yönetimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Rekreasyon Yönetimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunları turizm il müdürlüklerinde, il planlama müdürlüklerinde, belediyelerde, ziyaretçi varış yerlerinde turizm gelişimi yönetimi ve destinasyon pazarlaması ile ilgili kuruluşlarda çalışma imkanlarına sahiptir. Bu bölüme henüz öğrenci alınmamaktadır.

Rekreasyon Yönetimi İş Olanakları
Programdan mezun olacak öğrenciler öncelikle almış oldukları eğitim ile rekreasyon işletmeleri başta olmak üzere, diğer turizm işletmeleri içerisinde yer alan animasyon ve rekreasyon faaliyetlerini yürütebilecek orta ve üst düzey yönetici pozisyonunda istihdam olanaklarına sahiptirler. Ayrıca bölüm mezunlarından, Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) yeterli puanı alanlar, diğer kamu kurumlarında da memur olarak istihdam edilebileceklerdir. Akademik kariyer yapmak isteyen mezunlar gerekli koşulları sağlamaları halinde (ALES, ÜDS, KPDS gibi merkezi sınavlardan gerekli puanları almaları ve istenmesi durumunda sektör deneyimine sahip olmaları) herhangi bir üniversitenin alanlarıyla ilgili bir programında öğretim elemanı olarak çalışabileceklerdir.

Rekreasyon Yönetimi iş bulma imkanı, Rekreasyon Yönetimi iş olanakları hakkında bilgi, Rekreasyon Yönetimi mezunları ne iş yapar, Rekreasyon Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Rekreasyon Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Rekreasyon Yönetimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Rekreasyon Yönetimi mezunları ne kadar maaş alır, Rekreasyon Yönetimi maaşı ne kadar, Rekreasyon Yönetimi kazançları

Rekreasyon Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Rekreasyon, insanların yaşamlarında yapması zorunlu olan (örneğin yemek, uyumak, çalışmak vb.) durumlar dışında kalan serbest zamanda uygulanan aktivitelerdir. Toplumların kültürel ve ahlaki gelişimi büyük oranda serbest zaman kullanımı şekline bağlıdır.

Rekreasyon serbest zamanda yapılır. Rekreasyonla kişi gönüllü olarak ve tamamen kendi arzusu ile katıldığı etkinliklerde bulunur. Rekreasyon faaliyeti kişisel ve toplumsal fayda sağlar.

Rekreasyon bölümü eğitim programının genel amacı; öğrencileri rekreasyon programlarını uygulayabilecek biçimde genel kültür, alan bilgisi, yöneticilik ve eğiticilik açısından toplumun, alanın ve bireyin ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte yetirmektedir.

Rekreasyon Yönetimi Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Rekreasyon Yönetimi Bölümünün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Rekreasyon Yönetimi Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger