Restorasyon ve Konservasyon Bölümü İş Olanakları

Restorasyon ve Konservasyon Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Restorasyon ve Konservasyon Bölümü  iş imkanları, Restorasyon ve Konservasyon Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Restorasyon ve Konservasyon Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Restorasyon ve Konservasyon Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Restorasyon ve Konservasyon İş İmkanları Hakkında Bilgi Restorasyon ve Konservasyon İş Olanakları Hakkında Bilgi
Her türlü tarihi binanın restorasyonu, onarını ve korunması ile ilgili restoratör mimara yardımcı ara meslek elemanı yetiştirir. Serbest piyasadaki restorasyon uygulamalarında çalışabilecekleri gibi, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kültür Bakanlığı, Turizm Bakanlığı, Müzeler, Milli Saraylar, Milli Parklar, Karayolları Genel Müdürlüğü, Belediyeler vb.. kamu kuruluşlarında görev alabilirler.

Restorasyon ve Konservasyon İş Olanakları
Mezunların Kazandıkları unvan ve Yaptıkları İşler: Restorasyon ve konservasyon programını bitirenlere "Restoratör-konservatör" unvanı verilir. Restoratör ve konservatörler müzelerde, kütüphanelerde, ören yerlerinde, sit alanlarında zamanla bozulan kültür varlıklarının onarımını yapar, müzelerdeki eşyaların bozulmalarını önleyici tedbirler alır.

Çalışma Alanları: Restoratör ve konservatörler kültür ve turizm varlıklarının bağlı olduğu kuruluşlarda görev alabilirler.

Restorasyon ve Konservasyon iş bulma imkanı, Restorasyon ve Konservasyon iş olanakları hakkında bilgi, Restorasyon ve Konservasyon mezunları ne iş yapar, Restorasyon ve Konservasyon mezunları nerelerde çalışır, Restorasyon ve Konservasyon mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Restorasyon ve Konservasyon Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Restorasyon ve Konservasyon Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Restorasyon ve konservasyon programının amacı, tabiat ve kültür varlıklarının korunması ve onarımı alanında çalışacak teknik elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Restorasyon ve konservasyon programında, kimya, fizik ve mineroloji gibi temel bilim dersleri, güzel sanatlar, klimatoloji, müzecilik, sergileme ve depolama, fotoğrafçılık, restorasyon-konservasyon uygulamaları, teknik resim gibi dersler okutulmaktadır.

Restorasyon ve Konservasyon Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Restorasyon ve Konservasyon Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Restorasyon ve Konservasyon Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

1 yorum:

İmza eetkisi mühendis ve mimarlar gibi olursa güzel bir bölüm. Şu anda anladığım kadarıyla geleceği olan bir meslek diyil

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger