Sağlık İdaresi Bölümü İş Olanakları

Sağlık İdaresi Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Sağlık İdaresi Bölümü  iş imkanları, Sağlık İdaresi Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Sağlık İdaresi Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Sağlık İdaresi Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Sağlık İdaresi İş İmkanları Hakkında Bilgi Sağlık İdaresi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Sağlık İdaresi Bölümünü başarı ile tamamlayan ve mezun olan öğrenciler genel sağlık yönetimi yanında başta hastaneler olmak üzere kamu ve özel sektöre bağlı çeşitli sağlık kurum ve kuruluşları olmak üzere çok geniş bir hizmet alanında idari, mali ve teknik işlerden sorumlu orta ve üst düzey yönetici olarak istihdam edilme potansiyeline sahiptir.

Sağlık İdaresi İş Olanakları
Kamuya ait sağlık kurum ve kuruluşlarına atanmak için KPSS şartı bulunmaktadır. KPSS alımlarında bu bölüme kadro açılması ve KPSS oturumunda da yeterli puanın alınması kaydıyla devlet kurumlarına atanarak memur statüsünde çalışma imkanı bulunmaktadır..

Sağlık İdaresi iş bulma imkanı, Sağlık İdaresi iş olanakları hakkında bilgi, Sağlık İdaresi mezunları ne iş yapar, Sağlık İdaresi mezunları nerelerde çalışır, Sağlık İdaresi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sağlık İdaresi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sağlık İdaresi mezunları ne kadar maaş alır, Sağlık İdaresi maaşı ne kadar, Sağlık İdaresi kazançları

Sağlık İdaresi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bu bölüm, sadece Hacettepe Üniversitesinde okutulmaktadır. Eğitim süresi 4 yıldır. Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi bölümü öğrenci alımını TM-1 puan türü ile yapmaktadır. TM-1 puanına sahip olup bu bölümü tercih etmek isteyen adaylar YGS barajını aştıktan sonra ayrıca LYS1 ve LYS1 sınavlarına da girerek yeterli puanı almalıdır.

Sağlık İdaresi bölümünün amacı, çağdaş ve evrensel değerler ışığında sağlık yönetimi bilimine katkıda bulunmak ve bu alandaki bilgi birikimini ülkenin sağlık sistemine, sağlık hizmetleri ve sağlık kurumları yönetim süreçlerine yansıtmak; kaliteli, verimli ve etkili sağlık hizmeti sunumu için bilimsel ve mesleki gelişme olanaklarını mümkün olan en etkili biçimde sunarak ülkenin geleceği için üstün nitelikli sağlık yöneticileri yetiştirmektir.

Sağlık İdaresi Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Sağlık İdaresi Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Sağlık İdaresi Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger