Sağlık Yönetimi Bölümü İş Olanakları

Sağlık Yönetimi Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Sağlık Yönetimi Bölümü  iş imkanları, Sağlık Yönetimi Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Sağlık Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Sağlık Yönetimi Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Sağlık Yönetimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Sağlık Yönetimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunları şu çalışma alanlarında iş bulma imkanına sahiptir:
- Sağlık Bakanlığı ve diğer kurumların merkez ve taşra teşkilatları yönetim birimleri
- Kamu ve özel sektör hastaneleri
- Ülkemizde sağlık sorunlarıyla ilgili çalışma yapan gönüllü kuruluşlar
- Kamu ve özel sektör kaynaklı sağlık sigortası kuruluşları
- İlaç, tıbbi cihaz üreten endüstri kuruluşları
- Üniversitelerin ilgili fakülte ve yüksekokullarıdır.

Sağlık Yönetimi İş Olanakları
Devlet, Özel ve Üniversite Hastanelerinde çalışabilirler.Sağlık Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler.İlgili kurum ve kuruluşlarda danışmanlık hizmeti verebilirler.Yükseköğretim Kuruluna bağlı devlet ve vakıf üniversitelerinde tam ya da yarı zamanlı öğretim elemanı olarak görev yapabilirler. Mezun olan öğrencilerin ilgili enstitü ve bölümlerinin başvuru koşulları doğrultusunda Yüksek Lisans ve Doktora programlarına katılma olanakları bulunmaktadır. 

İdari bilimlerden farklı olarak sağlık alanına özel; sağlık sigortacılığı, sağlık ekonomisi, sağlık hukuku, sağlık hizmetlerinde kalite, sağlık hizmetlerinde pazarlama, sağlıkta stratejik yönetim, sağlıkta iletişim, sağlık hizmetlerinde insan kaynakları yönetimi gibi bir çok uzmanlık alanını kapsayan hizmetlerin organizasyonu, yönetimi konusunda geniş kapsamlı eğitim programlarını içeren Sağlık Yönetimi Bölümü’nün mezunlarına, YÖK Yürütme Kurulu’nun 26.08.1998 tarihli kararı uyarınca “Sağlık Yöneticisi” unvanı verilmektedir.

Sağlık Yönetimi iş bulma imkanı, Sağlık Yönetimi iş olanakları hakkında bilgi, Sağlık Yönetimi mezunları ne iş yapar, Sağlık Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Sağlık Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sağlık Yönetimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sağlık Yönetimi mezunları ne kadar maaş alır, Sağlık Yönetimi maaşı ne kadar, Sağlık Yönetimi kazançları

Sağlık Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
İdari bilimlerden farklı olarak sağlık alanına özel; sağlık sigortacılığı, sağlık ekonomisi, sağlık hukuku, sağlık hizmetlerinde kalite, sağlık hizmetlerinde pazarlama, sağlıkta stratejik yönetim, sağlıkta iletişim, sağlık hizmetlerinde insan kaynakları yönetimi gibi bir çok uzmanlık alanını kapsayan hizmetlerin organizasyonu, yönetimi konusunda geniş kapsamlı eğitim programlarını içeren Sağlık Yönetimi Bölümü’nün mezunlarına, YÖK Yürütme Kurulu’nun 26.08.1998 tarihli kararı uyarınca “Sağlık Yöneticisi” unvanı verilmektedir. Bu bağlamda, ülkemizin sağlık sistemi ve politikaları hakkında bilgili, tıbbi deontolojiyi özümsemiş, sağlık çalışanları ile aynı dili konuşabilen, stratejik düşünebilen, vizyon sahibi, problem çözme becerileri olan sağlık yöneticileri yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Mezunları, ülkemizin sağlık politikalarının belirlenmesi ve yürütülmesinde de aktif rol almaktadırlar.

Sağlık Yönetimi Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Sağlık Yönetimi Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Sağlık Yönetimi Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

8 yorum

Ben bir sağlık yönetimi mezunu olarak gelecekte bu bölümun hiç bir işe yarayabileceğini sanmıyorum. Daha mesleğin bölümün meslek tanımı bile yapılmamış. öğrencilere tavsiyem kesinlikle tercih etmeyin

bnde bu bölümden mezunum bu bölümün alımı yok boştayız

arkadslar cok karamsarsınız yaa sağlığın önü acıktır

Özel sektörde de iş imakani yok mu ?

Hic bir sekilde is imkanı yok arkadaslar. Mezunum ve harcadığım senelere acımaktan baska bisey gelmiyor elimden. Ozel sektorde de mi is imkanı yok diyen kardesim evet yok lise mezunu insanın da yapabildigi sekreterlige guc bela girebilirsen girersin onda da aldıgın para asgari ucret. Sakın ha sakın yazacak arkadaslar bir kez daha dusunsunler.

Arkadaşlar bende bu bölümde okuyorum ama burda yazanlar kadar ümitsiz değilim. Benim de bu bölümü yazarken tereddütlerim vardı araştırdım ve adam akıllı bir sonuca varamadım. Öncelikle iş imkanı söylenildiği gibi az ama bu da biraz bizim kendimizi gelistirmemizle alakalı. 4 yıl okuyup bitince hadi beni yönetici yapın veya hemen atayın diyebileceğimiz bir bölüm degil. Benim okuldaki hocalarım ve etrafımdaki herkes bana bu bölümün lisans üstü yani yüksek lisans yapmayı gerektiren bir bölüm olduğunu söylüyor. Çünkü yöneticilik tecrübe ve bilgi gerektiren bir pozisyon. Öyle sadece okulu bitirmek yetmiyor. Yabancı dil ve bi kaç işe yarar sertifika bile bizim önümüzdeki kapıları açmaya yetiyor. Ayrıca bölümde öğretim görevlisi açığı fazlasıyla mevcut olduğu için biraz ortalama kasıp ALES ve YDS sınavlarına hazırlanarak öğretim görevlisi olabilirsiniz. Bu bölüm biraz sabır ve emek isteyen bir bölüm ben ugrasamam diyorsanız boşuna kendinizi yormayin daha garanti bölümlere yönelin.

merhaba arkadaşlar ben anestezi teknikerliğini bitirdim yüksekokul mezunuyum şuan 657ye tabi olarak görev yapıyorum bize geçen sene sağlıkta lisans tamamlama hakkı verildi 4 yıla tamamlıyorum son sınıftayım. ben ilerde okulu bitirince görevde yükselme sınavına girip yönetim kadrosuna geçebilir miyim bilgisi olan var mı? kpss ye girmem gerekiyor mu?

Bu bolum kendini gelistirmen gereken bir bolum aynı zamanda yabancı dilinin olması gerekiyor.Peki bu kesin yazmayın diyen arkadaslar siz ne tur ugraslar verdiniz acaba?

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger