Sanat Tarihi Bölümü İş Olanakları

Sanat Tarihi Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Sanat Tarihi Bölümü  iş imkanları, Sanat Tarihi Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve M Sanat Tarihi Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Sanat Tarihi Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Sanat Tarihi İş İmkanları Hakkında Bilgi Sanat Tarihi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Sanat Tarihi Bölümü’nün dört yıllık lisans eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler, sanat tarihçisi unvanını alırlar. Bu unvanlarıyla müzelerde uzman ve araştırmacı olarak çalışabilirler. Ayrıca Kültür ve Turizm bakanlıklarına bağlı kurumlarda, bankalarda ve özel sektörde, sanat galerilerinde yönetici, uzman ve araştırmacı olarak görev yapabilirler. Eğitimleri süresince ya da daha sonra öğretmenlik formasyonu dersleri derslerini alan öğrenciler orta okul ve liselere öğretmen olarak atanabilirler.

Sanat Tarihi İş Olanakları
Bölüm mezunlarımız Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve koruma kurullarında; valilikler, belediyeler, Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Millî Eğitim Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü gibi devlet kurumlarında, kütüphane ve arşivlerde iş olanağı bulabilirler. Ayrıca özel müzelerde, mimarlık ve restorasyon şirketlerinde, sanat galerileri ve kültür merkezleri gibi alana ilişkin özel sektörde çalışabilir ve arkeolojik kazılara katılabilirler.

Sanat Tarihi programını bitirenler “Sanat Tarihçisi” unvanı ile görev yaparlar .Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kültür Bakanlığına bağlı kuruluşlarda (müzeler, turizm kuruluşları) görev alabilirler. Orta düzeyde bir gelirle, müzeler ve turizm kuruluşlarında görev alabildikleri gibi,  öğretmenlik sertifikası alanlar, orta dereceli okullarda öğretmenlik yapabilirler.

Sanat Tarihi iş bulma imkanı, Sanat Tarihi iş olanakları hakkında bilgi, Sanat Tarihi mezunları ne iş yapar, Sanat Tarihi mezunları nerelerde çalışır, Sanat Tarihi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sanat Tarihi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sanat Tarihi mezunları ne kadar maaş alır, Sanat Tarihi maaşı ne kadar, Sanat Tarihi kazançları

Sanat Tarihi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Sanat tarihi bölümünün temel gayesi, tarihin hemen her döneminde önemli uygarlıkların merkezi konumunda olan Anadolu, bu uygarlıkların bize miras bıraktığı tarihi ve kültür varlıkları yönü ile tüm dünyanın en zengin bölgesidir. Bu önemli potansiyeli öncelikle ülkemiz insanlarının değerlendirerek bilim alemine ve ülkemizin kültür politikalarına çağdaş katkılarda bulunması gerekmektedir. Programımız bunu yapabilecek kalifiye eleman yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca Anadolu’da Roma döneminden itibaren önemli yerleşim birimlerinin kurulduğu Ege Bölgesinde Ortaçağ ve sonrasına ait yerleşim merkezlerinin kazılması, araştırılması, belgelenmesi, arşivlenmesini sağlamaktır.

Sanat Tarihi Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Sanat Tarihi Bölümünün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Sanat Tarihi Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

1 yorum:

Ben geçen haziran ayında mezun oldum farklı müzelere belediyelere sürekli başvuru yaptım ama bir sonuca ulaşamadım Amerika ve Avrupa'da bu kadar önem verilirken (Sanat Tarihi,Arkeoloji) gibi önemli bilim dallarına bizde ise tam tersi hak ettiği değer görmüyor bu bölümler. Mezunlarına özellikle suç bulunur sanki ellerinde bir şey varmış gibi 100.000 üzerinde taşınmaz kültür varlığını günümüz Türkiye'sinde 1000 kişi koruyor o yüzden arkadaşlar Kanada İngiltere veya Amerika gibi ülkelerde Sanat Tarihi ve Arkeoloji eğitimi alamıyorsanız kesinlikle okumayın ben bu sıkıntıyı çektiğim için uyarıyorum sizi çok ah vah edersiniz özel sektöre de güvenmeyin çünkü 0 yakın iş şansınız o yüzden bilginiz ne yapalım diyecekseniz maalesef ülkemizde ya polis ya asker olma şansı veriliyor veya kölelik şartlarında asgari ücret ile çalışmak benden bu kadar umarım hayal kırıklığına uğramazsınız benim gibi .

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger