Sanat Yönetimi Bölümü İş Olanakları

Sanat Yönetimi Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Sanat Yönetimi Bölümü  iş imkanları, Sanat Yönetimi Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Sanat Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Sanat Yönetimi Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Sanat Yönetimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Sanat Yönetimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Sanat Yönetimi bölümden mezun olanların çok geniş bir yelpazede görev aldıkları görülmektedir:
-Tiyatrolar
-Galeriler
-Müzeler
-Sinema ve TV Sektörü
-Fuarcılık, Koleksiyon ve Müzayede
-Opera, Bale, Modern Dans
-Festival ve Bienal Yönetimi
-İnsan Kaynakları
-Ödenekli ya da ödeneksiz kurumlarda Sanat Birimleri
-Küratörlük
-Basın Kuruluşları
vb... Ayrıca, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ilgili bölümlerinde de görev yapabilmektedir. Akademik kariyer yapmak isteyen öğrenciler ise bölümden mezun olup, yüksek lisans ve doktora yapabilirler. 

Sanat Yönetimi İş Olanakları
Yönetim bilgisi ile sanat kuram ve uygulamalarını birleştiren öğrenciler mezuniyet sonrası gerek sahne ve gösteri sanatları başta olmak üzere özel sektörde; gerekse kamu sektöründe çalışma olanağına sahiptir.

Sanat Yönetimi iş bulma imkanı, Sanat Yönetimi iş olanakları hakkında bilgi, Sanat Yönetimi mezunları ne iş yapar, Sanat Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Sanat Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sanat Yönetimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sanat Yönetimi mezunları ne kadar maaş alır, Sanat Yönetimi maaşı ne kadar, Sanat Yönetimi kazançları

Sanat Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Sanat Yönetimi Bölümü, Fonetik ve Plastik Sanatlarda Sanat Yönetimi ve İşletmeciliği’nin, ulusal ve uluslararası  yapıda eğitim ve öğretim anlayışını benimsemek ve gelişerek çağa paralel sürekliliğini sağlamak vizyonundadır.  Sanata yönelik toplumsal talebin giderek artması ve bu talebe çeşitli kurumsal yapılanmalar, organizasyonlar ve etkinliklerle örgütlü ve profesyonel bir şekilde yanıt verilmesi zorunluluğu, bu meslek alanının doğmasına ve gelişmesine neden olan temel etkendir. Sanat yöneticisi; konusu, bir diğer deyişle “ürünü” sanat olan bir piyasada çalışan, dolayısıyla özel bir ürünü değerlendirip onu ekonomik ve kültürel bir değere dönüştürebilen bir profesyoneldir. Bu yüzden bölümün amacı, bu tür bir donanıma sahip aracı profesyonelleri yetiştirmek ve sanat piyasasının gelişimine katkıda bulunmaktır.

Sanat Yönetimi Bölümünün Geleceği
Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Sanat Yönetimi Bölümünün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Sanat Yönetimi Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger