Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi İş Olanakları

Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi  iş imkanları, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi maaşları hakkında bilgi alabilir ve Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi İş İmkanları Hakkında Bilgi Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi İş Olanakları Hakkında Bilgi
Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi mezunları başta BİST, SPK ve aracı kurumlar olmak üzere, yatırım ve kalkınma bankaları, Merkez Bankası ve yurtdışı temsilcilikleri, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, Hazine Müsteşarlığı, Kalkınma Bakanlığı, kalkınma ajansları, TÜİK, SGK,  sektördeki yabancı firmalar, reel sektördeki firmaların finans departmanları, sigorta sektörü, Factoring, Fortfaiting ve Leasing şirketleri, yatırım ortaklıkları, kredi derecelendirme şirketleri gibi çok geniş bir yelpazede iş olanaklarına sahip olmaktadırlar. 

Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi İş Olanakları
Bu programın, ikinci amacı, ekonomi,  işletmecilik ve finans alanlarında aldıkları eğitim ile mezunlarımızın T.C. Merkez Bankası, diğer devlet bankaları, özel bankalar, finans şirketleri, Maliye Bakanlığı, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı, SPK, BİST, aracı kurumlar,  portföy yönetim şirketleri  gibi ulusal ya da uluslararası finans kuruluşlarda çalışabilmeleri için gerekli başlangıç bilgilerini vermektir.

Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi iş bulma imkanı, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi iş olanakları hakkında bilgi, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi mezunları ne iş yapar, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi mezunları ne kadar maaş alır, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi maaşı ne kadar, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi kazançları

Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Lisans düzeyinde 4 yıllık eğitim veren bölüm, işletme, ekonomi, hukuk ve finans alanlarında disiplinlerarası öğretim ve yaşam boyu eğitim anlayışını gözeterek; mezunlarının ekonomi ve finans sektöründe, tercih edilen finans ve portföy yöneticilerini yetiştirmeyi amaçlayan bir bölümdür. 

Programın amacı; ulusal ve uluslararası sermaye piyasalarının yapısını ve işleyişini en iyi şekilde bilen, bölümümüzdeki dersler ile Sermaye Piyasası ve Portföy Yönetimi alanında ileri düzeyde bilgilere sahip, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili yönetmeliklerine vakıf, mesleki raporlar ve yatırım analizleri hazırlayıp sunabilen, Sermaye Piyasası ve Portföy Yönetimi ile ilgili istatistiki verileri toplayıp analiz edebilen ve bu analiz sonucunda piyasa bülteni hazırlayabilen, ulusal ve uluslararası ekonomik gelişmelerin finansal etkilerini çözümleyebilen rekabetçi uzmanlar yetiştirmek suretiyle en çok tercih edilen örnek bir bölüm olmaktır.

Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetiminin Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetiminin geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger