Sinema ve Dijital Medya Bölümü İş Olanakları

Sinema ve Dijital Medya Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Sinema ve Dijital Medya Bölümü  iş imkanları, Sinema ve Dijital Medya Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Sinema ve Dijital Medya Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Sinema ve Dijital Medya Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Sinema ve Dijital Medya İş İmkanları Hakkında Bilgi Sinema ve Dijital Medya İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölümün çalışma alanlarını video yapım şirketleri, film yapım şirket ve kuruluşları, reklamcılık, halkla ilişkiler ve tanıtım şirketleri, televizyon kanalları, senaryo yazım ekipleri ve üniversiteler oluşturuyor.  

Sinema ve Dijital Medya iş bulma imkanı, Sinema ve Dijital Medya iş olanakları hakkında bilgi, Sinema ve Dijital Medya mezunları ne iş yapar, Sinema ve Dijital Medya mezunları nerelerde çalışır, Sinema ve Dijital Medya mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sinema ve Dijital Medya Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sinema ve Dijital Medya mezunları ne kadar maaş alır, Sinema ve Dijital Medya maaşı ne kadar, Sinema ve Dijital Medya kazançları

Sinema ve Dijital Medya Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Sinema ve Dijital Medya Bölümü teori ve uygulamanın iç içe geçtiği bir eğitim anlayışına sahiptir. Öğrenim programının omurgasını, stüdyo dersleri oluşturuyor. Bu stüdyolarda, sinemanın gerektirdiği entelektüel bakış açısı ve teknik beceriler bir arada kazandırılıyor. Benzer fakültelerde yer alan “Radyo, Televizyon ve Sinema” ve “Sinema Televizyon” bölümlerinde birbirinden ayrılarak öğretilen kamera, kurgu, yönetmenlik gibi konuları bütünlüklü bir yapıyla ele alıyoruz. Stüdyolar, öğrencilerin bireysel donanımını ve toplumsal duyarlığını geliştirmeyi hedefleyen genel eğitim dersleriyle destekleniyor. Bunlara ek olarak her öğrenci, geniş bir seçmeli ders havuzundan kendi ilgi alanına göre dersler seçerek yenilikçi sinemadan belgesele, görsel efektlerden animasyona birçok konuda kendini geliştirme fırsatı buluyor. Bir başka ifadeyle kendi uzmanlık alanınızı kendiniz belirlemiş oluyorsunuz. Uygulamalı dersler, İletişim Fakültesi stüdyolarında yapılıyor. Stüdyolarda yer alan kurgu üniteleri, sinema salonu ve plato öğrencilerimizin başlıca mekânlarını oluşturuyor.

Sinema ve Dijital Medya Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Sinema ve Dijital Medya Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Sinema ve Dijital Medya Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger