Sinoloji Bölümü İş Olanakları

Sinoloji Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Sinoloji Bölümü  iş imkanları, Sinoloji Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Sinoloji Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Sinoloji Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Sinoloji İş İmkanları Hakkında Bilgi Sinoloji İş Olanakları Hakkında Bilgi
Sinoloji Mezunları, Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı, Hazine Dış Ticaret Müsteşarlığı, Turizm Bakanlığı, Kültür Bakanlığı ile çeşitli üniversitelerde görev alabilmektedir.Her yıl, Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı olarak master ve doktora  programları açılmaktadır. Bu programlara, farklı disiplinlerden mezun olanlar da  alınmaktadır..

Sinoloji İş Olanakları
Mezun olan öğrenciler, Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki bilimsel işbirliği protokolu çerçevesinde sağlanan burslarla Çin’e gitme olanağına sahiptir. Her yıl bu burslardan yararlanarak, 5-10 öğrenci, Çin Halk Cumhuriyetine gitmektedirler.

Sinoloji iş bulma imkanı, Sinoloji iş olanakları hakkında bilgi, Sinoloji mezunları ne iş yapar, Sinoloji mezunları nerelerde çalışır, Sinoloji mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sinoloji Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sinoloji mezunları ne kadar maaş alır, Sinoloji maaşı ne kadar, Sinoloji kazançları

Sinoloji Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Sinoloji, Asya’nın merkezi kültür alanı olan Çin’i konu edinen bir bilim dalıdır. Çin dilini ve uygarlığını inceler. Sinolojinin kuruluş amacı, Orta Asya Türk tarihinin aydınlatılmasında Çince’nin bir kaynak dili olarak kullanılmasıdır. Çin kaynaklarından yararlanabilmek için önce Çince, sonra Çin tarihinin, edebiyatının, felsefesinin bilinmesi ve Çin uygarlığının çok iyi tanınması gerekir. Sinolojinin görevi, zengin Çin kaynaklarından Türk tarihi ile ilgili bilgileri ortaya çıkarabilecek bilim adamı yetiştirmektir. Sinoloji Anabilim Dalı’nda öğrencilere dört yıl süreyle Çağdaş Çince, Klasik Çince, Çin Tarihi, Çin Edebiyatı, Çin Felsefesi ve Çin Kültürü dersleri verilmektedir.

Sinoloji Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Sinoloji Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Sinoloji Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger