Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü İş Olanakları

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü  iş imkanları, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.
de Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği hakkında bilgi almak için birçok kaynaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Mezunlar havaalanlarında, havayolu ve hava kargo işletmelerinde, yer hizmetleri işletmelerinde, ikram hizmeti veren işletmelerde çalışmaktadırlar. İş sahasının geniş olduğunu şu örnekle açıklayabiliriz: Atatürk Havalimanı’na bir dakika içinde iniş-kalkış yapan uçak sayısı yaklaşık 80’dir. Bir uçağı yönetmek için ortalama 3 tane Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği mezununa ihtiyaç vardır. Bu örnek bize gelecekte bu bölüm mezunlarına daha çok ihtiyaç olacağını göstermektedir.

Sivil hava işletmecileri THY’de ve özel havacılık şirketlerinde ve havalimanı idaresinde rahatlıkla iş bulabilirler. İş imkanı şu an için gayet iyi durumda ki mezun sayısı çok az olduğundan bölümü okumayanlar dahi şu an havalimanlarında çalışabiliyor. tabi ki havacılık sektörü değişime çok gebe sektör ve çabuk ilerleme kaydediyor.Ayrıntılı bilgiyi biraz forum karıştırarak edinebilirsiniz. Yükselebileceğiniz en üst alan dispatchliktir. Yer kaptanlığı da deniliyor. Ayrıntılar dediğim gibi biraz araştırarak bulunabilir.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği İş Olanakları
Havalimanlarında yer hizmetlerinde çalışır. Çaba gösterip özel kursları da başarıyla bitirirse kulede de çalışabilir. Tabii ki bunların olması için en azından İngilizceyi iyi derecede bilmek gerekir. Gerçi ülkemizde iş hayatında yükselmek için nitelikten çok arkası sağlam olan dayılar aranıyor ya, neyse...

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği iş bulma imkanı, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği iş olanakları hakkında bilgi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği mezunları ne iş yapar, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği mezunları nerelerde çalışır, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3200-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği mezunları ne kadar maaş alır, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği maaşı ne kadar, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği kazançları

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Havacılık sektöründeki devlet ve özel kuruluşların işletmecilik konularında ihtiyaç duyduğu nitelikli personel uluslararası gereklilikler doğrultusunda yetiştirilir. Hava taşımacılığı, Hava Yolu Yönetimi, Havaalanı Yönetimi, Harekat Performans, Havacılık Emniyeti ve Güvenliği gibi mesleki dersler; Finansal Yönetim, Pazarlama Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Lojistik Yönetimi gibi işletme yönetimi kuramsal dersleri ve IATA onaylı Yer Hizmetleri, Yolcu Hizmetleri, Hava Kargo ve Tehlikeli Maddeler gibi sertifikalı dersler Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü programlarında yer almaktadır. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü'ne merkezi yerleştirme ile kırk öğrenci alınmaktadır. Bölümde bir yıl İngilizce hazırlık sonrası dört yıllık lisans eğitimi verilmektedir. Zorunlu staj süresi kırk iş günüdür. 

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger