Sınıf Öğretmenliği Bölümü İş Olanakları

Sınıf Öğretmenliği Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Sınıf Öğretmenliği Bölümü  iş imkanları, Sınıf Öğretmenliği Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Sınıf Öğretmenliği Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.
.

Sınıf Öğretmenliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Sınıf Öğretmenliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Meslek eğitimini tamamlayan kişiler Milli Eğitim Bakanlığınca , ilköğretim okulları, yatılı ilköğretim bölge okullarına, sınıf öğretmeni olarak atanırlar. Öğretmenlik şu anda ülkemizde istihdamı en kolay meslek olarak nitelendirilmektedir. Sınıf öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel eğitim öğretim kurumlarında da isterlerse çalışabilirler. Gelecekte Meslekte Görülebilecek Değişiklikler; Öğretmenlik mesleği şimdi olduğu gibi gelecekte de aynı özveriyi, samimiyeti, sorumluluğu ve hızlı çalışma temposunu gerektirecektir. Gelecekte; kullanılan yöntem, materyal ve araçlarda değişiklikler olacağı düşünülmektedir. Görsel yayın ve kaynaklardan da her geçen gün daha çok faydalanılmaktadır.

Bölüm mezunları, MEB'de kadrolu ,ücretli ya da sözleşmeli olarak sınıf öğretmenliği yapabileceği gibi özel okullar ve kolejlerde de sınıf öğretmenliği yapabilir.Ayrıca diplomayı kullanarak anaokulu açabilir.

Sınıf Öğretmenliği İş Olanakları
Bölüm mezunlarımız resmi ve özel tüm ilköğretim okullarının 1-5’inci sınıflarında sınıf öğretmeni olarak çalışabilirler. Bunun yanı sıra alanıyla ilgili dersanelerde çalışabilir, yöneticilik yapabilir, değişik kurslar verebilir. Mezunlarımız olanakları çerçevesinde ilköğretim okulu açma ve yöneticisi olma hakkını da kazanırlar. İsteyen mezunlarımız sınıf öğretmenliği ve eğitim bilimleri ile mezunlarımızın alınabildiği diğer alanlarda lisansüstü çalışmalar yaparak akademik kariyer yolunda adım atabilirler.

Sınıf Öğretmenliği iş bulma imkanı, Sınıf Öğretmenliği iş olanakları hakkında bilgi, Sınıf Öğretmenliği mezunları ne iş yapar, Sınıf Öğretmenliği mezunları nerelerde çalışır, Sınıf Öğretmenliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sınıf Öğretmenliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sınıf Öğretmenliği mezunları ne kadar maaş alır, Sınıf Öğretmenliği maaşı ne kadar, Sınıf Öğretmenliği kazançları

Sınıf Öğretmenliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Sınıf Öğretmenliği TM-2 puanı ile öğrenci alan ve eğitim süresi 4 yıl olan bir bölümdür. Üniversitelerin eğitim Fakültesi bünyesinde bulunmaktadır. Eğitim süresince belirlenen sınıflarda staj görülür. Hemen hemen tüm üniversitelerimizde bu bölüm okutulmaktadır. Bölümü kazanmak için girmeniz gereken sınavlar YGS, LYS1 ve LYS3 sınavlarıdır.

Sınıf Öğretmenliği Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Sınıf Öğretmenliği Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger