Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü İş Olanakları

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü  iş imkanları, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Mezunlar, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okullarda sosyal bilgiler öğretmeni olarak görev almaktadır. Bunun yanında okullarda Vatandaşlık Bilgisi ve Demokrasi Eğitim, Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi derslerini de verebilmektedirler.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği İş Olanakları
Sosyal bilgiler öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilköğretim okullarında ve mesleki eğitim merkezlerinde; sosyal bilgiler alanında öğretmen olarak görev yapmaktadırlar. Sosyal Bilgiler, Tarih, Coğrafya, T.C.İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, , Demokrasi ve İnsan Hakları, Türk Eğitim Tarihi, Halk Bilim, Düşünme Eğitimi, Medya Okuryazarlığı, Halk Kültürü, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi derslerini de verebilirler. İlköğretimin zorunlu olması ile bu alanda yetişen öğretmenlere gereksinim artmıştır.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği iş bulma imkanı, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği iş olanakları hakkında bilgi, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunları ne iş yapar, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunları nerelerde çalışır, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunları ne kadar maaş alır, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği maaşı ne kadar, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği kazançları

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Programın ilk yıllarında teorik bilgiye ağırlık verilirken, özellikle beşinci yarıyıldan itibaren uygulama dersleri, araştırma projeleri ve topluma hizmet uygulamaları dersleri ile, öğrencilerimiz hem eğitim ve öğretim ile ilgili konularda doğrudan deneyim sahibi olmakta hem de topluma hizmet konusunda
tecrübeler edinmektedirler. Uygulama dersleri dışında genel olarak dönem içinde ödevler, öğrencilerin öğrenme sürecine aktif olarak katılabilmelerine aracı olabilecek birçok öğretim yöntem ve tekniklerin geliştirilebileceği çeşitli araştırma projeleri, bir veya iki ara sınav ve bir final sınavı ile dönem değerlendirmesi yapılmaktadır.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Lisans Programı dört yıllık bir programdır.Programda alan bilgisi, genel kültür ve pedagojik formasyona ilişkin derslere yer verilmektedir. Değişen günümüz koşullarında öğretmenin yeni rol ve sorumlulukları da farklılaşmıştır. Amacımız ise giden dünya koşullarına uygun yöneten, düzenleyen, organize eden, öğrencilerimize rehber olan alanında yetkin öğretmen yetiştirmektir.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger