Sosyal ve Siyasal Bilimler Bölümü İş Olanakları

Sosyal ve Siyasal Bilimler Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Sosyal ve Siyasal Bilimler Bölümü  iş imkanları, Sosyal ve Siyasal Bilimler Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Sosyal ve Siyasal Bilimler Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Sosyal ve Siyasal Bilimler Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Sosyal ve Siyasal Bilimler İş İmkanları Hakkında Bilgi Sosyal ve Siyasal Bilimler İş Olanakları Hakkında Bilgi
Kamu yöneticisi, başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere bakanlıkların tümünde idarî görevlerde çalışabilirler. Özel sektörün yönetim birimlerinde görev alabilirler. Yönetim Bilişim Uzmanına bilginin eskiye oranla daha kapsamlı olması, çağdaş yöntem ve araçlarla işlenmesi zorunluluğundan dolayı günümüzde bu konudaki uzmanlara giderek artan bir gereksinim vardır.Bu nedenle mezunlar çeşitli işletmeler ve resmî kuruluşların bilgi işlem merkezlerinde sistem geliştirme birimlerinde, proje geliştirme bölümlerinde, yazılım şirketlerinde ve danışmanlık bürolarında görev alabilirler. Bu meslekteki kişilere gittikçe artan bir talep olmasına karşın, ülkemizde bu mesleğe sahip kişilerin sayısı da oldukça azdır. Bu sahada iş gücü açığı olduğu Devlet Planlama Teşkilatı raporunda da belirtilmiştir. Bu nedenle iş bulma olanakları çok yüksektir.

Sosyal ve Siyasal Bilimler iş bulma imkanı, Sosyal ve Siyasal Bilimler iş olanakları hakkında bilgi, Sosyal ve Siyasal Bilimler mezunları ne iş yapar, Sosyal ve Siyasal Bilimler mezunları nerelerde çalışır, Sosyal ve Siyasal Bilimler mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Sosyal ve Siyasal Bilimler Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Sosyal ve Siyasal Bilimler mezunları ne kadar maaş alır, Sosyal ve Siyasal Bilimler maaşı ne kadar, Sosyal ve Siyasal Bilimler kazançları

Sosyal ve Siyasal Bilimler Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Sosyal ve Siyasal Bilimler Programı (SSB), sosyal ve siyasal hayatın karmaşıklıgını araştırma ve anlamaya hevesliler icin tasarlanmıştır. SSB Programı, Siyaset Bilimi, Tarih ve Sosyoloji alanlarından dersleri kapsayan disiplinlerarası bir müfredat sunmaktadır. Siyaset, karşılaştırmalı siyasi sistemler, siyaset felsefesi/düşüncesi gibi anadal dersleri, Tarih ve Sosyoloji alanlarından derslerle desteklenmekte, modern dünyamızı şekillendiren sosyal ve tarihi unsurların, eleştirel olarak kavranması hedeflenmektedir. Geçmişin insanlarını, kurumlarını, düşüncelerini ve olaylarını anlamaya ve anlamlandırmaya çalışan Tarih, insanoğlunun düşünce, ifade ve deneyimlerini, güncel, kültürel, etnik, ekonomik, askeri ve siyasi bağlamlarda inceler. Sosyoloji, farklı insan topluluklarına, kurumlarına ve sosyal konulara odaklanır. Sosyoloji alanın kapsadığı sosyal teori, aile, egitim, siyaset, çalışma, din, suç ve sapkınlık, çeşitlilik ve eşitsizlik, sosyallesme ve etkileşim, küreselleşme ve sosyal değişim gibi konular, siyasal ve tarihsel süreçlerle birebir ilişkilidir.

Sosyal ve Siyasal Bilimler Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Sosyal ve Siyasal Bilimler Bölümünün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Sosyal ve Siyasal Bilimler Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger