Spor Yöneticiliği Bölümü İş Olanakları

Spor Yöneticiliği Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Spor Yöneticiliği Bölümü  iş imkanları, Spor Yöneticiliği Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Spor Yöneticiliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Spor Yöneticiliği Bölümü MMM hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.


Spor Yöneticiliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Spor Yöneticiliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Spor Yöneticiliği Programı mezunları; üniversitelerin beden eğitimi ve spor bölümleri ile sağlık, kültür ve spor daire başkanlıklarının yanı sıra spor bilimleri bölümleri, spor merkezleri, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra Teşkilatları'nda görev alabilirler. Mezunlar ayrıca; spor sağlık merkezleri, spor federasyonları, kamu ve özel kuruluşlara ait spor kulüpleri, fitness merkezleri, büyük turizm kuruluşları, spor turizmi ile uğraşan kurum ve kuruluşlar, askeri okullar ve spor kulüpleri ve okul spor kulüplerinde de istihdam edilirler.

Spor Yöneticiliği İş Olanakları
Bu program mezunları, KPSS'den gereken puanı almaları durumunda GSGM tarafından antrenör olarak atanmaktadır. Ayrıca özel spor işletmelerinde antrenör olarak görev yapabilirler.

Spor Yöneticiliği iş bulma imkanı, Spor Yöneticiliği iş olanakları hakkında bilgi, Spor Yöneticiliği mezunları ne iş yapar, Spor Yöneticiliği mezunları nerelerde çalışır, Spor Yöneticiliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Spor Yöneticiliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Spor Yöneticiliği mezunları ne kadar maaş alır, Spor Yöneticiliği maaşı ne kadar, Spor Yöneticiliği kazançları

Spor Yöneticiliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Spor Yöneticiliği Bölümünün temel amacı, gerek devlete bağlı, gerekse özel sektör spor kuruluşları ve örgütlerinde spor yöneticisi ihtiyacını karşılamaktır. Spor yöneticisi olmak isteyen öğrenciler, üniversite ortamının sağladığı sosyo-kültürel düzeyi yüksek, bilimsel temellere dayalı bilgilerle, evrensel bir program içeriğinde yetiştirileceklerdir. Dört yıllık eğitimin sürecinde; Hukuk, İktisat, Muhasebe, Pazarlama, Rekreasyon, Bilgisayar, işletme gibi genel alan bilgisinin ardından, Spor Hukuku, Spor Pazarlaması, Spor Sosyolojisi, Spor Yönetimi, Spor Sosyolojisi gibi spor alanına özgü daha özel konular yer almaktadır. Ayrıca çok çeşitli alanlarda seçmeli dersler sunularak, spor yöneticiliği lisans programın da okuyan öğrencilerin ilgi duydukları alanlarda kendilerini yetiştirme imkanı sağlanmaktadır.
Spor Yöneticiliği Bölümünün temel hedefi, ülkemizde sporun yönetiminde söz sahibi olacak yöneticileri, yönetim biliminin temelleri ile yetiştirilmesini sağlamaktır. Böylece fitness salonları gibi özel küçük işletmelerden, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ya da büyük spor kulüplerinin çeşitli kademelerinin yönetimi gibi geniş bir yelpazede görev yapma imkanı oluşturmaktır.

Spor Yöneticiliği Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Spor Yöneticiliği Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Spor Yöneticiliği Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger