Tapu Kadastro Bölümü İş Olanakları

Tapu Kadastro Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Tapu Kadastro Bölümü  iş imkanları, Tapu Kadastro Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Tapu Kadastro Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Tapu Kadastro Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Tapu Kadastro İş İmkanları Hakkında Bilgi Tapu Kadastro İş Olanakları Hakkında Bilgi
Mezunların İstihdam Edilebileceği Alanlar: Tapu kadastro bölümü mezunları, kazandıkları yeterlikler doğrultusunda;
-Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü,
-Tapu Sicil Müdürlükleri,
-Kadastro Müdürlükleri,
-Tapu Kadastro Bölge Müdürlükleri,
-Kara Yolları Genel Müdürlüğü,
-Belediyeler,
-İller Bankası,
-Devlet Su işleri,
-Devlet Demir Yolları,
vb. gibi kamu kuruluşları ile harita, parselasyon, imar planı, yol, baraj, gibi hizmetler yapan inşaat ve harita firmaları ve şirketlerinde iş bulma olanaklarına sahiptirler.

4 Yıllık Tapu Kadastro Bölümü İş Olanakları
Bölüm mezunlarının yukarıda geçen devlet kurumlarında çalışabilmesi için KPSS’de atanmaya yetecek puanı alması şarttır.

Tapu Kadastro iş bulma imkanı, Tapu Kadastro iş olanakları hakkında bilgi, Tapu Kadastro mezunları ne iş yapar, Tapu Kadastro mezunları nerelerde çalışır, Tapu Kadastro mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Tapu Kadastro Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Tapu Kadastro mezunları ne kadar maaş alır, Tapu Kadastro maaşı ne kadar, Tapu Kadastro kazançları

Tapu Kadastro Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Sadece Gazi Üniversitesinde okutulmaktadır. Bölümün eğitim süresi 4 yıldır. YGS-6 puan türüyle öğrenci alınmaktadır. Bölümün amacı güncel teknolojiler ışığında ülke gereksinimlerine uygun eğitim-öğretim veren, öğrencilerini ülkemizde önemli bir açık olan tapu ve sicillerin tutulması ve kadastro çalışmaları için gerekli arazi ölçümü ve harita yapım teknikleri konusunda yeterli donanıma sahip bir şekilde yetiştirerek ülkenin ve insanlığın hizmetine sunan tanınmış bir bölüm olmaktır.

Tapu Kadastro Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Tapu Kadastro Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Tapu Kadastro Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger