Tarih Öğretmenliği Bölümü İş Olanakları

Tarih Öğretmenliği Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Tarih Öğretmenliği Bölümü  iş imkanları, Tarih Öğretmenliği Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Tarih Öğretmenliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Tarih Öğretmenliği Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Tarih Öğretmenliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Tarih Öğretmenliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Tarih mezunları, Milli Eğitim Bakanlığı ve ona bağlı özel okul ve dershanelerde öğretmenlik; arşiv, müze, kütüphane gibi kurumlarda uzman veya araştırıcı olarak çalışabileceği gibi devletin farklı kurumlarında da memurluk yapabilirler. Bölüm mezunları resmî ve özel ortaöğretim kurumlarında, dershanelerde tarih öğretmeni olarak çalışabilmektedir. Ayrıca araştırma merkezleri, gazete ve dergilerde de görev alabilmektedir.

Tarih Öğretmenliği İş Olanakları
Tarih Öğretmenliği Bölümünden mezun olan öğrenciler; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet ve özel okullarda tarih öğretmenliği yapabilecekleri gibi, Kültür Bakanlığı, Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü, TBMM Kütüphanesi, Devlet İstatistik Enstitüsü, Genelkurmay Başkanlığı Askeri Tarih ve Stratejik Etüt Başkanlığı, Türk Tarih Kurumu Başkanlığı, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı, Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı gibi kamu kurumlarında çalışma imkânı da bulacaklardır.

Tarih Öğretmenliği iş bulma imkanı, Tarih Öğretmenliği iş olanakları hakkında bilgi, Tarih Öğretmenliği mezunları ne iş yapar, Tarih Öğretmenliği mezunları nerelerde çalışır, Tarih Öğretmenliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Tarih Öğretmenliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Tarih Öğretmenliği mezunları ne kadar maaş alır, Tarih Öğretmenliği maaşı ne kadar, Tarih Öğretmenliği kazançları

Tarih Öğretmenliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bölüme TS-2 puanı ile girilmektedir. Bu puan türü için de YS, LYS-3 ve LYS-4 sınavlarına girerek başarı göstermeniz gerekmektedir. Tarih Öğretmenliği lisans programı, bölüm öğrencilerini tarihçilik kavramları ve araştırma yöntemleri ile tanıştırırken, onlara çağdaş dünyayı tarihsel bir bakış açısı ile tarihsel bir empati ile değerlendirebilecekleri bir donanım kazandırmayı amaçlar.

Tarih Öğretmenliği Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Tarih Öğretmenliği Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Tarih Öğretmenliği Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger