Tarla Bitkileri Bölümü İş Olanakları

Tarla Bitkileri Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Tarla Bitkileri Bölümü  iş imkanları, Tarla Bitkileri Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Tarla Bitkileri Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Tarla Bitkileri Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Tarla Bitkileri İş İmkanları Hakkında Bilgi Tarla Bitkileri İş Olanakları Hakkında Bilgi
Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Lisans Programından mezun Ziraat Mühendisleri Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde çalışabilecekleri gibi, aynı bakanlığın Araştırma Enstitülerinde istihdam edilebilirler. TMO’nun bünyesinde kalite ve depolama donanımları yönünden aranan eleman görünümündedirler. Ayrıca, mezun Ziraat Mühendisleri özel sektörde; tohum sektörünün hem pazarlama hem de üretim bölümlerinde, her türlü tarımsal ürün gamına sahip kuruluşların pazarlama bölümlerinde ve özellikle hayvan çiftliklerinin bitkisel ürün tedarik bölümlerinde çalışma alanı bulabileceklerdir.

Tarla Bitkileri Bölümü İş Olanakları
Tarla Bitkileri Programı mezunları hem kamu hem de özel sektörde istihdam edilirler. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, kamu ve özel sektör bankaları, tarıma dayalı sanayi işletmeleri, tarımsal kooperatifler, tarım ve tarıma dayalı sektörde kontrol ve sertifika kuruluşları özellikle tohumculuk sektörü ve sivil toplum örgütleri bu kuruluşlardan önemlileri olarak sıralanabilir. Mezunlar, gelecek vadeden ulusal ve uluslararası tarımsal projelerde araştırıcı, yetiştirici ve danışman olarak yer alabilir ve bu projelere liderlik yapabilirler.

Tarla Bitkileri iş bulma imkanı, Tarla Bitkileri iş olanakları hakkında bilgi, Tarla Bitkileri mezunları ne iş yapar, Tarla Bitkileri mezunları nerelerde çalışır, Tarla Bitkileri mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Tarla Bitkileri Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3000 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Tarla Bitkileri mezunları ne kadar maaş alır, Tarla Bitkileri maaşı ne kadar, Tarla Bitkileri kazançları

Tarla Bitkileri Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Tarla Bitkileri Bölümü, tarla bitkileri yetiştiriciliği ve ıslahını yönlendirebilecek ve son gelişmeleri izleyebilecek temel bilgiye sahip elemanın eğitim ve öğretimini gerçekleştirme ve öncelikli olarak bulunduğumuz bölge sorunlarını ilgili sektör işbirliği ile çözmek için temel çalışmaları yapmaktadır.

Tarla bitkilerindeki temel bilgilerle donatılmış, alanındaki problemleri analiz ederek bilimsel çözümler getirebilen, gelişmiş teknolojileri alanına uyarlayabilen ve etik değerleri özümsemiş Mühendis yetiştirmektir.
Programın ilk yılında Temel Bilimleri, Tarım Bilimlerine aktarabilme; ikinci yılında Ziraat Mühendisliğinin temel kavramlarını özümseme hedeflenmiştir.  Programın son iki yılında Tarla Bitkileri içerisinde yer alan bitki gruplarının yetiştiriciliği ve ıslahına yönelik teorik  ve uygulama  gibi pratik konular yer almaktadır.  Özellikle yetiştiriciliğe ilişkin bakım işlemleri ve bitki korumaya yönelik disiplinler arası seçmeli derslere ağırlık verilmektedir.

Tarla Bitkileri Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Tarla Bitkileri Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Tarla Bitkileri Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger