Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü İş Olanakları

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü  iş imkanları, Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Tarımsal Yapılar ve Sulama İş İmkanları Hakkında Bilgi Tarımsal Yapılar ve Sulama İş Olanakları Hakkında Bilgi
Tarımsal yapılar ve sulama bölümü mezunlarının çalışabilecekleri iş alanları;
-Devlet su işleri
-Sulama birlikleri ve sulama kooperatifleri
-Tarım bakanlığı bünyesindeki Tarım il ve ilçe müdürlükleri
-Tarımsal araştırma enstitüleri
-Tarım reformu genel müdürlüğü
-Tarımsal kalkınmayı destekleme kurumu
-Belediyelerin park ve yeşil alan müdürlükleri
-Belediyelerin su kurumu idaresi müdürlükleri
-İl özel idareleri
- Ziraat bankaları
-Özel tarımsal sektörler
-Sulama alet ve ekipmanları üreten özel şirketler
-Üniversitelerin ilgili bölümlerinde akademik personel olarak
-Ayrıca özel iş kurma imkânları (basınçlı sulama sistemlerinin tasarımı, sulama programlama vb. özel danışmanlık hizmetleri). Mezunların tarımsal yapılar ve sulama konularında çalışmalar yapan özel mühendislik bürosu açma yetkileri de bulunmaktadır.

Tarımsal Yapılar ve Sulama İş Olanakları
Devlet sektöründe Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Tarım Kredi Kooperatifleri Köy Hizmetleri Teşkilatı Tarım Reformu Çevre ve Orman Bakanlığı Belediyeler, Sulama birlikleri, sulama kooperatifleri Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Özel sektörde Sulama tasarımı yapan ve sulama ekipmanı üreten firmalarda Sera tasarımı ve malzeme üretimi yapan firmalarda Faaliyet alanı tarımla ilgili olan diğer firmalarda, satış, üretim ve pazarlama konularında iş bulma olanağına sahip olmaktadır. Bu alanlarda kendi işyerlerini veya proje büroları açabilmekte, müteahhitlik firmaları kurabilmektedirler. Başta yağmurlama ve damla sulama olmak üzere sulama ekipmanı satışı yapabilmektedirler. 

Tarımsal Yapılar ve Sulama iş bulma imkanı, Tarımsal Yapılar ve Sulama iş olanakları hakkında bilgi, Tarımsal Yapılar ve Sulama mezunları ne iş yapar, Tarımsal Yapılar ve Sulama mezunları nerelerde çalışır, Tarımsal Yapılar ve Sulama mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 3000-3500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Tarımsal Yapılar ve Sulama mezunları ne kadar maaş alır, Tarımsal Yapılar ve Sulama maaşı ne kadar, Tarımsal Yapılar ve Sulama kazançları

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
 Bölümün başlıca görevi, Tarımsal Yapılar ve Sulama konusunda uzman mühendisler yetiştirmek ve aynı alanda etkin araştırmalar yaparak ülke tarımına ve üniversiteye hizmet vermektir. Bölüm bilgi ve teknolojiyi üreten, uygulayan ve yayan akademik uzmanların toplandığı bir birimdir. Bölümün odak noktası, yararlı biyolojik ve çevresel sistemler geliştirmek ve tasarlamak için temel biyolojik ve mühendislik bilimlerini birleştirerek doğal kaynakları geliştirmek ve sürdürülebilirliğini sağlamaktır. Bölüm, iletişim becerileri yüksek, ahlaki değer yargılarına saygılı, bilimsel ve teknolojik bilgi donanımına sahip ziraat mühendisleri yetiştirmeyi kendine hedef seçmiştir. 

Tarımsal Yapılar ve Sulama Programı, Modern Dünya nın ihtiyaçları doğrultusunda küçük ve büyükbaş hayvan barınaklarını çevreci bir bilinçle suyun kıt olduğu alanlarda tarımda etkin su kullanımını uygulamalı bir eğitim ve öğretim anlayışıyla yerine getirmektedir. Bunun yanında tarımda alt yapı hizmetlerinden olan Drenaj, Arazi Toplulaştırması, Toprak ve Su Koruma Teknikleri, Su Hasadı, Su Kalitesi, Arazi Tesviyesi, Tarımsal Hidroloji gibi verimliliği etkileyen bu güncel konularda da kaliteli bir eğitim sunmayı hedef etmektedir. 

Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger