Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü İş Olanakları

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü  iş imkanları, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Tekstil ve Moda Tasarımı İş İmkanları Hakkında Bilgi Tekstil ve Moda Tasarımı İş Olanakları Hakkında Bilgi
Tekstil ve Moda Tasarımı bölümünü bitiren kişiler hazır giyim ve ısmarlama giyim, giyim aksesuarı üzerine çalışan işletmelerde (tekstil, deri, triko...), model hazırlama, kalıp hazırlama, üretim, pazarlama ve kalite kontrol birimlerinde görev alabilirler, Ar-Ge(ürün geliştirme) çalışmalarını yürütebilirler.. Yine çeşitli işletmelerde endüstriyel tasarım, tekstil tasarım, grafik tasarımcısı olarak da çalışabilirler.
Ülkemizin tekstil sektöründeki gelişmişliği oranında dünya pazarlarında pay sahibi olmayışı kendine özgü marka ve modeller yaratamamasının sonucudur. Bu alanda yetişmiş elemanların çoğalması, moda dünyasında daha fazla ulusal markanın doğmasına neden olacak, dolayısı ile Türk Moda ve Tekstil Sanayinin daha da gelişmesine ve bu alanda istihdamın artmasına katkı sağlayacaktır.
Giyim ve aksesuarların ilk çağlardan beri insanların yaşantısında önemli yer alması ve sürekli kendini yenileyen bir alan olması, insanların ekonomik durumlarına paralel olarak modaya daha fazla ilgi duymaları mesleğin geleceğinin de iyi olacağını göstermektedir.
İstemesi durumunda sanatsal ve daha yaratıcı çalışmalarını oluşturmak için kendi işyerini de açabilir.
Kamu kurumlarında çalışma alanı neredeyse yok gibidir.

Tekstil ve Moda Tasarımı iş bulma imkanı, Tekstil ve Moda Tasarımı iş olanakları hakkında bilgi, Tekstil ve Moda Tasarımı mezunları ne iş yapar, Tekstil ve Moda Tasarımı mezunları nerelerde çalışır, Tekstil ve Moda Tasarımı mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2200-2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Tekstil ve Moda Tasarımı mezunları ne kadar maaş alır, Tekstil ve Moda Tasarımı maaşı ne kadar, Tekstil ve Moda Tasarımı kazançları

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü; Dokuma Tasarımı, Baskı Tasarımı ve Giysi Tasarımı sanat dallarından oluşmaktadır. Tekstil, hazır giyim ve moda sektörüne çağdaş, yaratıcı ve özgün tasarımlar üretebilen, modayı oluşturabilecek öncü fikirleri değerlendirebilen, malzemeyi ve üretim tekniklerini bilen tasarımcılar yetiştirmeyi amaçlar. Eğitim programları; öğrencilerin kişisel özelliklerini ve yeteneklerini geliştirebilmelerini, biçim, renk, malzeme, yapı, işlev ilişkilerini kurarak kişiliklerine uygun sentezlerle yaratıcı ve özgün öneriler sunabilmelerini amaçlayan bir yaklaşımla oluşturulmuştur.
Bölümümüz öğrencileri dört yıllık lisans eğitimi süresince, dokuma, baskı ve giysi tasarımı disiplinlerini paralel olarak almaktadırlar.

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümünün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger