Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü İş Olanakları

Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü  iş imkanları, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Toprak Bilimi ve Bitki Besleme İş İmkanları Hakkında Bilgi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı tarım il ve ilçe müdürlükleri ile tarımsal araştırma enstitülerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığında, Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı devlet su işlerinde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında, Üniversitelerde, İl özel idarelerinde, Karayolları Genel Müdürlüğünde, Belediyelerde, kamu ve özel bankalarda, ziraat odalarında, tarım kredi kooperatiflerinde, sulama birliklerinde, sigorta şirketlerinde, arazi toplulaştırmasında faaliyet gösteren mühendislik firmalarında, özel tarımsal danışmanlık kuruluşlarında, toprak, bitki, su ve gübre analiz laboratuvarlarında, kimyasal ve organik gübre fabrikalarında, ilaç, tohum ve gübre bayilerinde çalışma imkanları bulabilir veya kendi müteşebbisliğinde konusu ile ilgili özel işyerini kurabilir. 

Toprak Bilimi ve Bitki Besleme İş Olanakları
Toprak Bilimi ve Bitki Besleme bölümünden mezun olan Ziraat Mühendisleri kamu ve özel sektörde görev yapabilmektedir. Gerekli sınavları verdikleri takdirde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, DSİ veya Dış Ticaret Müsteşarlığı gibi değişik kurumlarda mühendis olarak çalışabilecekleri gibi, özel sektörde gübre, ilaç, tohum, organik tarım, toprak-su-gübre laboratuvarlarında ve sertifikasyon gibi konularda çalışabilme imkanına sahiptirler. Ayrıca zirai danışmanlık yapabilme ve gıda kontrolü (fırın pastane vs. denetleme) olarak çalışma haklarına sahip olabileceklerdir.

Toprak Bilimi ve Bitki Besleme iş bulma imkanı, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme iş olanakları hakkında bilgi, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme mezunları ne iş yapar, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme mezunları nerelerde çalışır, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Toprak Bilimi ve Bitki Besleme mezunları ne kadar maaş alır, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme maaşı ne kadar, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme kazançları

Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Toprak Bilimi ve Bitki Besleme bölümü; toprakları, yeteneklerine göre sınıflandırılarak ekolojik prensiplere uygun bir biçimde kullanılmaları, her türlü çevre kirliliğine ve amaç dışı kullanımlara karşı korunmaları ve yürütülecek toprak verimliliği ve bitki besleme çalışmalarıyla, sağlıklı ve dengeli bitki besleme programları oluşturulması ile ülkemiz tarımına uygun, toprak, bitki ve su kaynaklarının sürdürülebilir kullanımı ve yönetimini ve bilimsel gelişmelere duyarlı, mesleki konularda ilkeli, bilimsel bilgi üretebilen, disiplinler arası çalışmalarda etkin olabilen, ülke ve bölgelerin tarım ve toprak sorunlarını bilen ve çözüm önerileri sunan girişimci mühendisler yetiştirmeyi amaçlar. 

Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümünün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger