Turizm İşletmeciliği Bölümü İş Olanakları

Turizm İşletmeciliği Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Turizm İşletmeciliği Bölümü  iş imkanları, Turizm İşletmeciliği Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Turizm İşletmeciliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Turizm İşletmeciliği Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.
.

Turizm İşletmeciliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Turizm İşletmeciliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Turizm İşletmeciliği mezunları birçok turizm işletmesi tarafından talep edilmektedir. Mezunlarımız ve mevcut öğrencilerimiz gerek staj gerekse kalıcı pozisyonlarda işe alınmaktadır. Bölümün eski mezunları iyi bilinen uluslararası ve ulusal zincir oteller, seyahat acenteleri, havayolu firmaları ve turizm sektörünün diğer kollarındaki işletmelerde farklı yönetim kademelerine ulaşmışlardır. Bu mezunlarımızdan kimileri mevcut öğrencilerimize gerçek yaşam deneyimlerini sunmak üzere derslere davet edilmektedir.

Turizm İşletmeciliği İş Olanakları
Turizm İşletmeciliği mezunları daha çok otellerde ve turizm sektöründe çalışırlar. Teknolojinin ilerlemesi insanların boş zamanlarının ve ulaşım olanaklarının artmasına yol açmıştır. Bu da insanlarda çeşitli bölgeleri ve ülkeleri gezip görme isteği uyandırmaktadır. Yurt içinde çeşitli amaçlarla seyahat eden insanların yanı sıra özellikle yurt dışından birçok insan gezip görme amacı ile ülkemizde seyahat etmektedir. Turist sayısındaki bu hızlı artış ülkemizde çok sayıda otel ve motel yapılmasına yol açmış, otelcilik de kendine özgü eğitimi olan bir uzmanlık alanı haline gelmiştir. Önümüzdeki yıllarda turizm alanındaki gelişmenin devam edeceği ve bu alanda iyi yetişmiş kimselerin iş bulma sorunu olmayacağı söylenebilir. Kişisel yetenek ve yabancı dil meslekte başarılı olmaya ve ilerlemeye olanak vermektedir. Programdan mezun olanlar turizm işletmelerinin ön büro, kat hizmetleri, mutfak, servis, bar, satın alma, pazarlama ve satış, insan kaynakları vb departmanlarında, yiyecek içecek işletmelerinde yönetici olarak çalışabilirler. Yabancı dil bilgisi çok iyi olanların iş bulma sorunu hemen hemen yok gibidir. Çalışma alanları daha çok özel sektördedir. Kamu sektöründe Kültür ve Turizm Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında çalışma olanağı vardır. 

Turizm İşletmeciliği iş bulma imkanı, Turizm İşletmeciliği iş olanakları hakkında bilgi, Turizm İşletmeciliği mezunları ne iş yapar, Turizm İşletmeciliği mezunları nerelerde çalışır, Turizm İşletmeciliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Turizm İşletmeciliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Turizm İşletmeciliği mezunları ne kadar maaş alır, Turizm İşletmeciliği maaşı ne kadar, Turizm İşletmeciliği kazançları

Turizm İşletmeciliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Turizm İşletmeciliği programının amacı, çağdaş turizm anlayışına uygun olarak, müşterinin her türlü ihtiyacını karşılamak üzere çok çeşitli hizmetleri veren modern otel, lokanta vb. turistik yerleri yönetecek personeli yetiştirmektir.  Turizm İşletmeciliği Lisans  Programı akademik bilgi ile pratik uygulamalar arasındaki dengeyi sağlamayı amaçlamakta, otel yönetimi, restoran yönetimi, yiyecek-içecek işletmeleri yönetimi, turizm planlaması, destinasyon pazarlama, seyahat acenteleri ve tur operatörlüğü gibi geniş bir alanı kapsayan çok yönlü bir turizm eğitimi sağlamaktadır. Turizm sektörü ile kurulan güçlü ilişkiler sektörün gözde kuruluşlarında staj  ve  iş imkanı sağlayarak öğrencilerin kariyerlerini geliştirmelerine önemli katkılar sağlamaktadır.

Turizm İşletmeciliği Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Turizm İşletmeciliği Bölümünün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Turizm İşletmeciliği Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger