Turizm Rehberliği Bölümü İş Olanakları

Turizm Rehberliği Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Turizm Rehberliği Bölümü  iş imkanları, Turizm Rehberliği Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Turizm Rehberliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Turizm Rehberliği Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Turizm Rehberliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Turizm Rehberliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunlarımız ağırlıklı olarak Türkiye çapındaki seyahat acentelerinde Turizm Rehberi olarak istihdam edilmektedirler. Mezun olduktan sonra istihdam edilememe gibi bir durumla karşılaşılmayan ender bölümlerden biridir. Ayrıca öğrencilerimiz formasyonları gereği turizm sektörünün tüm alanlarında hizmet verebilmektedirler. Lisans eğitimini başarı ile tamamlayan adaylar ALES sınavından geçerli not almaları ve yeterli düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olmaları koşuluyla kendi alanlarında veya ilgili alanlarda Lisansüstü programlarda öğrenim görebilirler.

Turizm Rehberliği İş Olanakları
Bölüm mezunları aşağıda belirtilen alanlarda çalışma ve iş kurma şansına sahiptir;
Farklı ve az bilinen dillerde Profesyonel Turist Rehberi olmak (YDS – İlgili Yabancı Dil sınavında başarı sağlayan mezunlar Rehberlik Ruhsatnamesi almak için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na doğrudan başvurma ve odalara kayıt yaptırma hakkı kazanır),
Yabancı tur operatörlerinin karşılayıcı (incoming) acentelerinde görevli olmak,
Yerel ve bölgesel seyahat acentelerinde görevli olmak,
Ulaştırma işletmelerinde görevli olmak ve
Bireysel Bağımsız tur operatörü açmak.

Turizm Rehberliği iş bulma imkanı, Turizm Rehberliği iş olanakları hakkında bilgi, Turizm Rehberliği mezunları ne iş yapar, Turizm Rehberliği mezunları nerelerde çalışır, Turizm Rehberliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Turizm Rehberliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Turizm Rehberliği mezunları ne kadar maaş alır, Turizm Rehberliği maaşı ne kadar, Turizm Rehberliği kazançları

Turizm Rehberliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Yabancı dil eğitimi almış ve ÖSYM tarafından düzenlenen sınavda yeterli puana sahip olan öğrenciler bölümümüzü tercih edebilmektedir. Bölümümüzün öğretim dili Türkçedir. Öğrenciler eğitim programında yer alan farklı yabancı dil dersleriyle (Almanca, Fransızca, Rusça, Japonca ve İspanyolca) birden fazla yabancı dili öğrenme fırsatına sahip olmaktadır. İlk iki dönemde, öğrenciler, turizm sektörüne yönelik temel dersler almaktadır. Sonraki dönemlerde Arkeoloji, Tarih, Sanat Tarihi, Sosyal Psikoloji, Mitoloji, Coğrafya vb. derslerle, öğrencilere turizm rehberliğine uygun donanım kazandırılması hedeflenmektedir. 

Turizm Rehberliği Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Turizm Rehberliği Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Turizm Rehberliği Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger