Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü İş Olanakları

Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü  iş imkanları, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.

Turizm ve Otel İşletmeciliği İş İmkanları Hakkında Bilgi Turizm ve Otel İşletmeciliği İş Olanakları Hakkında Bilgi
Bölüm mezunları, turizm sektörünün farklı alanlarında iş bulma imkanına sahiptirler. Ulaştırma şirketlerinde, özellikle havayolları (kabin memurluğu, yer hostesliği) ve deniz işletmelerinde (kruvaziyer gemilerde), uluslararası zincir otellerde, tur operatörleri ve acentelerde çalışabilirler. Öğrencilerimiz, öğrenimleri sırasında 5 veya 4 yıldızlı konaklama işletmeleriyle, ulaştırma şirketlerinde gerçekleştirecekleri stajları ile, işletmeleri yerinde tanıma fırsatı bulmaktadırlar. Arzu eden öğrencilerimiz için, yurt dışındaki konaklama işletmelerinde staj yapma olanağı mevcuttur. Üniversitemize ait Deniz Kulübü tesisleri de öğrencilerimizin staj yapabileceği işletmeler arasında yer almaktadır. Yüksekokulumuz’dan Fakültemizden stajyer kabul eden işletmeler arasında; Hilton, Sheraton, Swissotel, Marriott, Kempinski, Radisson SAS, Holiday Inn, Merit, Dedeman, Kaya Hotels, Noah's Ark, Arkın Group Hotels gibi konaklama işletmeleriyle Türk Hava Yolları, AtlasJet, ETS Tur, Puzzle Travel gibi havayolu ve seyahat işletmeleri bulunmakta ve mezun öğrencilerimiz staj yaptıkları bu işletmelerden iş teklifleri almaktadırlar. Mezunlarımız aynı zamanda, akademik kariyerlerine fakültemizin yüksek lisans programına katılarak devam edebilmektedirler.

Turizm ve Otel İşletmeciliği iş bulma imkanı, Turizm ve Otel İşletmeciliği iş olanakları hakkında bilgi, Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunları ne iş yapar, Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunları nerelerde çalışır, Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunları ne kadar maaş alır, Turizm ve Otel İşletmeciliği maaşı ne kadar, Turizm ve Otel İşletmeciliği kazançları


Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Turizm ve Otel İşletmeciliği lisans programı öğrencileri turizm sektöründeki alt ve orta kademe yöneticilik görevlerine en iyi şekilde hazırlamayı amaçlamaktadır. Programlarımız, sektörün günümüz gereksinimlerinin karşılanmasının yanı sıra gelişimine de uygun olarak düzenlenmiş olup, öğrencileri yaratıcı ve yenilikçi fikirler üretmeye yönlendirirken, geleceğe hazırlamayı hedeflemektedir. Uygulama ile desteklenen eğitim programının sağlayacağı avantajla öğrenciler, mezuniyet sonrasında turizm sektörünün oldukça geniş kariyer seçeneklerinden tercih yapma olanağına sahip olacaklardır.

Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger