Turizm ve Otelcilik Bölümü İş Olanakları

Turizm ve Otelcilik Bölümü iş olanaklarını merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Turizm ve Otelcilik Bölümü  iş imkanları, Turizm ve Otelcilik Bölümü maaşları hakkında bilgi alabilir ve Turizm ve Otelcilik Bölümü mezunları ne iş yapar sorusuna cevap bulabilir. Turizm ve Otelcilik Bölümü hakkında bilgi almak isteyenler yorum yazabilir veya yazılan yorumlardan yararlanabilir.


Turizm ve Otelcilik İş İmkanları Hakkında Bilgi Turizm ve Otelcilik İş Olanakları Hakkında Bilgi
Turizm ve Otelcilik Bölümü'nü bitiren ve 4 yıllık lisans diplomasını alan öğrenciler, öncelikle otel işletmeleri olmak üzere, tüm diğer konaklama işletmelerinde (tatil köyü, apart otel, golf resort otel, vb.), yiyecek içecek işletmelerinde, seyahat acentelerinde görev alabilir veya kendileri benzer türde işletmeler kurarak girişimci olabilirler

Turizm ve Otelcilik Bölümü İş Olanakları
Bölümümüzden mezun olacak öğrencilerimizin çalışabilecekleri iş alanları:
-Konaklama ve yiyecek-içecek işletmeleri yöneticiliği
-Kongre-toplantı hizmetleri koordinatörlüğü
-Seyahat ve Ulaştırma İşletmeleri yöneticiliği
-Satış ve pazarlama yöneticiliği
-Akademik Kariyer

Turizm ve Otelcilik iş bulma imkanı, Turizm ve Otelcilik iş olanakları hakkında bilgi, Turizm ve Otelcilik mezunları ne iş yapar, Turizm ve Otelcilik mezunları nerelerde çalışır, Turizm ve Otelcilik mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör...

Turizm ve Otelcilik Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500 TL dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

Turizm ve Otelcilik mezunları ne kadar maaş alır, Turizm ve Otelcilik maaşı ne kadar, Turizm ve Otelcilik kazançları


Turizm ve Otelcilik Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Turizm sektörü, öncelikle otelcilik, yiyecek-içecek ile seyahat alt sektörlerinden oluşmakta ve istihdam edilen işgücünün büyük bir çoğunluğu otelcilik alanında çalışmaktadır. Otel işletmelerinin, tüketici odaklı hizmet sunumları ve hizmet sunum kalitelerini her geçen gün daha da artırmaya yönelik çabalar sergilemeleri, nitelikli işgücü istihdam etmelerini de zorunlu hale getirmektedir. Dolayısıyla turizm alanında ihtiyaç duyulan gerekli bilgi ve beceriye sahip nitelikli işgücünün yetiştirilmesi ve sektöre kazandırılması, Turizm ve Otelcilik Bölümü’nün temel amacıdır.

Turizm ve Otelcilik Bölümü, 4 yıllık lisans eğitimi vermektedir. Bölümde öğrencilere matematik, ekonomi, işletmecilik ile ilgili temel konular ve turizm derslerinin yanında, otel işletmeciliği, ön büro hizmetleri, kat hizmetleri yönetimi, yiyecek-içecek üretimi ve servisi, muhasebe ve otel işletmelerinde maliyet kontrolü ile ilgili dersler verilmekte ve uygulamalarla desteklenmektedir.

Turizm ve Otelcilik Bölümünün Geleceği

Sevgili ziyaretçiler, bu bölümü sadece sizin de fikirlerinizi almak için açıyoruz. Sizce Turizm ve Otelcilik Bölümü nün geleceği var mı, ileride de bu bölüm işe yarar mı? Özellikle Turizm ve Otelcilik Bölümü mezunları yorum yaparsa mutlu oluruz.

DİKKAT: Bir G-Mail hesabı olmayanlar ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''Anonim'' veya ''Adı/URL'' seçeneklerinden birisini seçerek kolayca yorum yapabilirler.

NOT: Sorduğunuz soruya cevap verildiğinde e-mail ile bilgilendirilmek istiyorsanız, sağ alttaki ''Beni Bilgilendir'' kutucuğunu işaretleyiniz. Bunun için de yorum yazarken Google Hesabını (Gmail Hesabı) kullanmanız gerekir.

© 2014 Maaşları, Hakkında Bilgi, İş İmkanları, İş Olanakları, Ne İş Yapar - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger